Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol, német nyelvből mennyi...

Angol, német nyelvből mennyi szót kell tudni C1-es vizsgán, ha a nyelvtan jól megy?

Figyelt kérdés
júl. 24. 15:05
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tudom kb. 5000 angolhoz.


De ez nem azt jelenti, hogy valaki bemagolja a szótárat és át is megy a vizsgán. Az a lényeg, hogy értsd a szöveget, az általad ismert szavakból tudj mondatokat alkotni. Lehet valaki kevesebb szót tud, de hamarabb átmegy a vizsgán, mert azokat tudja is használni, míg más többet tud, de nem tudja használni az adott szavakat. Két nyelvet beszélek felsőfokon, de fogalmam sincs hány szót tudok. Szerintem felesleges számolgatni.

júl. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A divatos, a világot épp érdeklő problémákról, mint most épp az időjárás átalakulása, ukrán helyzet, Biden vs Trump, stb. kell tudni társalogni, bár egyik ismerősömet pont a régészetről kérdezték. Azt szoktam ajánlani, hogy a natgeo rendszeres olvasásával tudja magát az ember képben tartani a világdolgairól. Meg még egy elérhető politikai napi- vagy hetilap. Innen kezdve ez már egy burkolt intelligenciavizsga, tudni kell bármivel kapcsolatban véleményt vagy ellenvéleményt kifejezni, stb. Aki buta, mint a tök, az persze nem tudja, hogy global warming van, főleg nem tudja, hogy különféle álláspontok vannak, pláne nem tudja, hogy volt már sárlavina, stb. De lehet, hogy össze tudja számoltatni a géppel, mekkora a szókincse.
júl. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ezt igy nehez megmondani, en magam sem tudom megsaccolni, hany szot tudok nemetül. Lenyeg, hogy jol megerts mindent, nem fognak tudomanyos dolgokrol kerdezni, nyudodj meg. Annak a nyelvtudashoz nincs sok köze. Lenyeg, hogy barmilyen altalanos temarol, ami a hetköznapokban elöfordul, arrol gördülekenyen, folyekonyan tudj beszelgetni. Az integralszamitasrol nem kell tudnod, vagy valami regenyröl sem fognak kerdezni. Ilyesmit nem is illik. Szoval hetköznapi temak.
aug. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!