Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik a legjobb nyelvvizsga?

Melyik a legjobb nyelvvizsga?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Angolból szeretnék nyelvvizsgázni B2.

Ti melyik ajánlanátok? Ha lehet, akkor okokat és személyes tapasztalatokat is írjatok. Köszi:)


16/L



júl. 23. 13:13
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
Ha tudsz B2 szinten (a tanárod megmondja), akkor totálisan mindegy. Gyakorlatilag egyformák, max az az eltérés, hogy egynyelvű vagy kétnyelvű (de ki megy kétnyelvűre?), és hogy egy vizsgázóval beszélgetsz vagy a vizsgáztatóval.
júl. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
39%

Szerintem DExamra menj, mert az a legtesthez állóbb, mert olyasmi feladattípusai vannak, mint amiket már ismersz, mert az érettségiből fejlesztették ki. Ráadásul választhatsz, hogy humános vagy reálos feladatsort kérsz-e, úgyhogy figyelembe veszik az érdeklődési körödet.


Arra ne hallgass, aki azzal jön, hogy valamelyik nyelvvizsgát külföldön is elfogadják (pl. a DExamot meg nem), mert minden cég és minden oktatási intézmény azt fogad el, amit csak akar: egyik nyelvvizsgát sem köteles elfogadni, viszont akármelyiket is elfogadhatja, ha akarja. Úgyhogy ha ilyesmi szempontod is van, akkor az adott oktatási intézménynél vagy munkahelynél kérdezz rá, hogy pontosan mik az elvárásaik nyelvvizsgával kapcsolatban, és azt is kérdezd meg, hogy majd mondjuk húsz éves korodban elég jó lesz-e a 16-17 évesesen letett nyelvvizsga, mert egyáltalán nem biztos, lehet, hogy azt addigra majd már elavultnak tekintik.

júl. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%
A Magyarországon akkreditált nyelvvizsgák nem tudnak elavulni! Csak néhány külföldi, de az meg itthon nem akkreditált.
júl. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

"A Magyarországon akkreditált nyelvvizsgák nem tudnak elavulni!"

Már hogy ne tudnának? Ha nekem van egy vállalkozásom, és olyan embert keresek bele, aki mondjuk legalább B2 szinten tud angolul, simán mondhatom, hogy márpedig olyat nem veszek fel, aki csak 5-6 évvel ezelőtti papírt tud róla bemutatni, hanem az az elvárásom, hogy max. két évvel ezelőtti nyelvvizsga legyen - és az egy külön kérdés, hogy milyen típusút várok el: simán előírhatom, hogy márpedig csak X típusú nyelvvizsgával rendelkező jelentkezőket várok (mert én valami miatt abban a típusú nyelvvizsgában jobban megbízom, mint a többiben), mert ez az én vállalkozásom, tehát én döntöm el, hogy mik az elvárások, nem más.

júl. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%
Szerencsére nem te vagy a király. Te azt csinálsz, amit akarsz. Azt veszel fel, akit akarsz. De annak semmi köze ahhoz, hogy egy államilag akkreditált vagyis elismert nyelvvizsga az érvényes jogszabályok szerint nem évül el. Az, hogy te köpsz rá, az a te magánügyed.
júl. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Nem csak én, bármelyik munkáltató megteheti.


Egyelőre még magyarországi továbbtanulás szempontból érdekes az akkreditáció, de ahogy egyre nagyobb teret engednek az egyetemi autonómiának (most már a felvételi plusz pontokról is az egyetemek maguk dönthetnek), el tudom képzelni, hogy ebben is lesz esetleg változás, és nem fogja mindegyik egyetem feltétlenül elfogadni bármelyik nyelvvizsgát, csak azokat, amelyeknek elég jó a hírnevük.

júl. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
74%
#4 Ok, ha lesz vállakozásod, ne csodálkozz majd azon, hogy a kutya sem akar nálad dolgozni.
júl. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nagy a képzelőerőd. 6-os, csak épp nem releváns. A Magyarországon államilag akkreditált egyetemek a Magyarországon államilag akkreditált nyelvvizsgákat mindig el fogják fogadni.
júl. 23. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
56%

nekem LanguageCert van.

az olvasás nagyon egyszerű volt, a hallással én megszenvedtem de az én saját képességeim miatt, és talán a levél sem volt vészes. beszélgetésnél meg korrektek voltak.

előnye, hogy 50%-tól megvan, hátránya lehet esetleg hogy minden vizsgarészhez kell az 50%

júl. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"előnye, hogy 50%-tól megvan, hátránya lehet esetleg hogy minden vizsgarészhez kell az 50%"

DExam: már 40% is elég bármelyik vizsgarészen, ha az átlag eléri a 60%-ot.

júl. 26. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!