Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Spanyolból vagy olaszból fél...

Spanyolból vagy olaszból fél év alatt lehetséges a középfok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Angol C1 és német B2 után szeretnék még egy nyelvet középfokon megtanulni.

A spanyol és az olasz között nem tudok dönteni, melyik lenne a hasznosabb, melyikből lehet közel fél év alatt egy B2-es nyelvvizsgát összehozni?

(Pár alapkifejezést ismerek, naponta 1-2(-3) órát tudnék a tanulásra szánni)



júl. 13. 18:26
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
Kizártnak tartom.
júl. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
65%
Hasznosabb mindenképpen a spanyol lenne, az olaszt kb csak Olaszországban tudod hasznosítani. Illetve a spanyol tanulásához több a segédanyag is
júl. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
66%

Nekem sikerült fél év alatt a középfok spanyolból, de mikor elkezdtem tanárral tanulni valamennyire már tudtam beszélni, megértettem magam spanyolokkal (filmekből tanultam) tehát nem teljesen a 0-ról indultam. Meg kellett tanulnom helyesen is használni. Előtte pedig tanultam olaszt és franciát is, azaz volt tapasztalatom hasonló nyelvvel. Ismerősöm (Vass Sofia néven megtalálod a youtubeon, rengeteg spanyolt tanító videója van) viszont 3 hónap alatt tette le a nyelvvizsgát teljesen egyedül. Van, aki pedig fél év alatt alapfokra sem jut el. Ez teljesen emberfüggő.


Olaszul is beszélek felsőfokon, de nem mondanám egyik nyelvet könnyebbnek vagy nehezebbnek. Mindkettőben más a nehéz, erről van egy cikk: [link]


Nézd meg neked melyik tetszik jobban és azt tanuld. Hasznosságban nem annyira látok (itthon) különbséget. Persze a spanyolt több országban beszélik, így azzal több országban megérteted magad. Kérdés, hogy mi a célod vele.


Azon meg ne gondolkozz, hogy fél év múlva lesz-e középfokúd. Ha esetleg nem sikerülne, akkor is előrébb vagy, mint most.

júl. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem teljesen nulláról indulnék én sem, talán az angolhoz való hasonlósága miatt sok mindent megértek én is az olaszból és a spanyolból. Illetve korábban tanulgattam már mind a két nyelvet hobbiból.

júl. 13. 19:28
 5/7 anonim ***** válasza:
#2 aha persze több a segédanyag... hol? Mert mindkettőhöz elérhető egyaránt. Másrészt ebben az országban az olasszal többre fog menni sőt még Európában is. Feltételezem a kérdező nem fog Közép és Dél-Amerikában letelepedni.
júl. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#5 felsőfokúm van olaszból már egy pár éve, és itthon semmire nem tudtam használni egy két turista útbaigazitását kivéve, úgyhogy tudom miről beszélek.
júl. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Thunderfairy ***** válasza:
Fél év alatt középfokra? Hát ha csak papirt akarsz de nyelvtudást már nem akkor mehet.
júl. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!