Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolban honnan tudhatom,...

Angolban honnan tudhatom, hogy a határozott névelőt [ə]-nek vagy [eı]-nek kell ejteni?

Figyelt kérdés
2010. okt. 31. 10:54
 1/5 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy elvileg hangsúlyosban [eı], hangsúlytalanban [ə], de azt nem, hogy honnan tudhatom, mikro hangsúlyos és mikor hangsúlytalan :S
2010. okt. 31. 10:55
 2/5 anonim válasza:
az utána következő főnévből. ha az mássalhangzóval kezdődik, zárt 'ö'-t mondj.ha magánhangzóval,akkor elharapot 'i'-t. pl.: the dog [dö dog]; the elephant [di elifönt]
2010. okt. 31. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az 1. válaszoló válasza jó, de szerintem a kérdező a határozatlan névelő kiejtését kérdezi(a/an).


Válaszolni amúgy nem tudok :)

2010. okt. 31. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Jaa, a határozott névelőt tudom, de tényleg a határozatlanra vagyok kíváncsi :P
2010. okt. 31. 13:25
 5/5 anonim ***** válasza:
Semmikor nem kell ei-nek ejteni, lehet, hogy egy amerikai úgy ejti, mikor nyomatékosítani akar, de egy külföldinek nem kell, mert csak modoros lesz. Nincs ilyen kiejtési szabály, ha arra gondolsz.
2010. okt. 31. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!