Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik spanyol nyelvjárást...

Melyik spanyol nyelvjárást tanítják Magyarországon iskolákban?

Figyelt kérdés
Ha Spanyolországban akarom kamatoztatni majd a nyelvtudást, gondolom célszerű a castillian, európai spanyol megtanulása. De erre hpogyan koncentrálhatnék mindig tanulás közben, hogy nehogy keveredés legyen pl. mexikói spanyollal, amiről leginkább vannak anyagok a neten. Vagy nincs akkora különbség, hogy ezen már most aggódjak?

#nyelv #spanyol #castillian
jún. 30. 14:18
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Én egyetemen spanyol szakon tanultam spanyolt. Középiskolában a spanyolországi spanyolt (castellano) tanítják. Egyetemen is, csak ott volt még olyan óra, ahol a különböző nyelvjárásokról tanultunk. Előtte én is mexikói és argentín spanyolt hallgattam sokat, de nem volt ezzel problémám. Szerintem emiatt ne aggódj. Ha mexikói spanyol anyagból tanulsz mindenképpen javaslom, hogy a ragozásokat nézd meg a castelanonál, mivel a mexikóiak nem használják a T/2- ragozást.
jún. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Hivatalosan nincs olyan szerintem, hogy egy nyelvjárást tanítanak, ugyanis ha anyanyelvi a tanár, a sajátjával magyarázza a spanyolos dolgokat, úgy, hogy egy nyelvvizsgán is elfogadják, de mivel a sajátjával magyarázza, ezrt kicsit rád ragad az ő stílusa. Én nyelvsuliban tanultam spanyolul, volt spanyolországi spanyol tanárnő és délamerikai tanárom, túl nagy különbség nem volt a tananyagban, viszont tény, hogy több délamerikai szóincset meg kifejezéseket tanultam amíg a délamerikai tanárral voltam.
júl. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!