Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tudnal segiteni? (angol nyelvtan)

Tudnal segiteni? (angol nyelvtan)

Figyelt kérdés

present continous: 1. to talk about actions in progress in the moment of speating

2. to talk about temporary situations

3. to talk about future arrangemants

mit jelentenek? es mit kell ilyenkor tenni? mikor tudom hasznalni? miben kulombozik a present continouse a time out-tol?


2010. okt. 25. 17:05
 1/2 anonim ***** válasza:

A folyamatos jelent az alábbi esetekben használjuk:


1. Beszéd pillanatában történő cselekvés: I am eating. - Most eszem. He is learning. - Most tanul.


2. Átmeneti cselekvések: I am living in Pécs. - Jelenleg Pécsen élek. (de amúgy budapesti vagyok és vissza is fogok költözni)


3. Jövőbeni előre fixált időpontokra (ami már elég biztosnak tűnik). We are eating out tonight. - Ma este elmegyünk kajálni étterembe.


Remélem segítettem.

angolnyelv tanár

2010. okt. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
nagyon szepen koszonom!
2010. okt. 25. 20:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!