Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Euroexam vagy Origo német...

Euroexam vagy Origo német nyelvű középfokú nyelvvizsga? Vagy válasszak másikat?

Figyelt kérdés
Melyik a könnyebb? Tapasztalatok?
2010. okt. 24. 11:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia. Ez a kérdés igen csak "személyfüggő". Ha jó vagy németből és rengeteget gyakoroltál, akkor "mindegy", hogy melyikre mész...

De: Origo középfokon a magyarról németre, németről magyarra fordításon sok ember "elvérzett" már (leginkább ezen lehet sok pontot veszteni), ezért az Origo írásbeli részét nem javasolnám. Így inkább Euro.

Egyébként végigcsináltál már akár egy tesztet is bármelyikből is? Mert akkor kiderülne, hogy hol és mik a "gyengéid", és így TE magad is dönthetnél! Vannak példatesztek megoldással, így te is megnézheted, hogy mennyit tudsz, lenne-e esélyed.

Egyébként meg több nyelvvizsga típust lehet kombinálni (nem kell feltétlenül ugyanabból a típusból szóbelizni és írásbelizni - nézz utána, szerintem érdemes!) Nem mindegyiket lehet kombinálni, valamelyik nyelvvizsgatípusnál csak akkor érvényes, ha ugyanabból csinálod az A-B részt.

De ezen a kettőn kívül van bőven: BME, Kodolányi, Pannon, ÖSD, GI.

MIndegyiknek van honlapja, olvass ezeknek utána, talán könnyebben dűlőre jutsz.

2010. okt. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi a választ:) egyébként tudom h milyen nyelvvizsgák vannak még. a nyelvtan az erősségem de a szókincsem nem éri el a középfokot (szerintem)
2010. okt. 24. 13:42
 3/4 anonim ***** válasza:

Az első vagyok megint. :)

Ha a nyelvtan az erősséged, akkor megpróbálhatod az Origót, de én továbbra is azt mondanám, inkább válassz mást (középfokon legalábbis)!

Szókincsfejlesztésre egy kis segítség:

Wortwörtlich c. könyv

888 kérdés és válasz c. könyv (ezen kívül vannak még, de ezek szerintem hasznos, és jó árban lévő könyvek).

Illetve ha tudsz, nézz német adót. Nézz olyan filmet, amit már láttál, így nem a cselekményre, hanem a szövegre is tudsz figyelni.

Deutsche Welle adások is jók, van rádió adója is. Érdemes belehallgatni.

Sok sikert! :)

2010. okt. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
nagyon köszi:)
2010. okt. 24. 15:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!