Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 86%ot irtam angol euro kozepfo...

86%ot irtam angol euro kozepfoku nyelvvizsgan. Atmennek a felson is?

Figyelt kérdés
szept.elejen volt a kozep es gondolkozom megerne e a felsot dec.megprobalni, hogy nincs nagyon idom keszulni ra. Elkepzelheto,hogy atmennek,ha a kozepfok ilyen jol sikerult??
2010. okt. 15. 15:25
 1/10 anonim ***** válasza:
álmodozz csak.
2010. okt. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%
Várjál......nem. Nekem euro felsőfokúm van, 70 %-os lett. Reggel 9-től délután fél 6-ig tartott. Rohadt sok feladat van, és habár nyelvtan nincs benne, ez könnyítés, viszont olyan kevés időd van a részekre, hogy ha nem írsz, mint a gép, és nem állsz le gondolkodni, tehát jön minden kapásból, akkor fejezed be úgy, hogy marad kb. 1-2 perced a végén, hogy átnézd mit hagytál ki, stb. Nagy a különbség a felsőfokú és a középfokú között, a kevés idő miatt meg amúgy is brutális az Euro felsőfok. Szerintem inkább úgy 2 év múlva próbáld meg.
2010. okt. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
ne vicceljetek mar,hogy az ilyen nehez:)) ismerosom 17 eves es atment euro felso irasbelin es nem tanult ra semmit kozepfok utan...
2010. okt. 15. 23:47
 4/10 anonim ***** válasza:

Akkor ismerősöd minek ment középfokúra?


Egyébként az írásbeli is csak a dolgok egyik fele.

Szeptember 4-én mentem az Eurora felsőfokúzni, kétnyelvűt csináltam, vagyis angol-magyar és szóbelit és írásbelit egyben. 76% lett. Ennek ellenére, ahogy előttem írták, nagyon nehéz. És nem az angol nyelv miatt nehéz. Ami nehézzé teszi az

1. Hogy tényleg marha kevés az idő: van pl. egy olyan feladat, hogy újságcikkekhez kell címeket társítani. Na mármost ehhez is 2x-3x el kell olvasnod az egyes cikkeket, hogy rájöjj, melyikhez melyik illik a legjobban. Van olyan, ami csak árnyalatnyilag tér el, és mondjuk három cikkhez is oda lehetne tenni. Ezen gondolkodni kell, ami idő. Tehát nem állhatsz le tényleg töprengeni, mert nagyon tempós, az idő itt a legfőbb ellenséged.


2. Szerintem olyan dolgokat is tesztel, aminek az angol nyelv tudásához nincs sok köze. Itt van pl. a kedvencem, a "long text". Ez abból áll, hogy elénk raktak egy három és fél oldalas szöveget, hozzá nyolc olyan kérdést, hogy némelyiket négyszer is el kellett olvasnom, hogy egyáltalán megértsem, mi a kérdés. És a szüveget nem olvashatod végig, erre egyszerűen nincs idő. Ide az ún. "scan reading" kell, vagyis ki kell szűrni az információt "átfutva" a sorokat. Ez -szerintem- hasonló terjedelmű szövegnél még magyarul is nehéz lenne. Itt tehát nem a nyelvtudásodat mérik, hanem egy teljesen más készséget.


3. Sok feladat van, és hosszú, intenzív koncentráció szükséges. Én a végén hulla fáradt voltam. Bár szóbeli egy kicsit felüdített (96% lett:D).


Szóval szerintem még hagyjad. A felsőfokúhoz ráadásul iszonyatosan sok szót kell tudni. Ez egyébként a legfőbb különbség a kettő között. Jó sok irodalmat kell olvasni hozzá.

2010. okt. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Jó, akkor gratulálok az ismerősödnek, menjél azt próbáld meg. Mi az a 25 ezer ha nem sikerül, nem? Majd kipattintod újra a zsebedből.
2010. okt. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én alapból nem értem, hogy minek kell nyelvvizsga. Nekem középfokú van meg, de csak a diploma miatt csináltam. Hatalmas papírfüggőségben vagytok, a lényeg, hogy beszélj angolul. Letudnám tenni a felsőfokot is, naponta tanulom/tanultam a nyelvet a vizsga után is, de miért kell? Nem elég, ha tudsz olyan szinten, vagy még jobban?
2010. okt. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
De, csak van, ahol bizonyítékot is kérnek, mellesleg jó érzés, hogy hivatalosan is elismert a tudásod.
2010. okt. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az egy dolog, egy jó dolog, de rengeteg helyen a papír mögé néznek. S elég gyakran elmondják, hogy a tudás számít, teljesen mindegy, hogy nekem például nincs meg a felsőfok, de beszélek azon a szinten.


Szerintem egy kicsit mindkettőnknek igaza van!

2010. okt. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nézzenek nyugodtan. Nem vásároltam azt a nyelvvizsgát, hanem megdolgoztam érte. Nekem se a papír számít, csak valahol tudod kicsit presztzskérdés is, mert a felsőfokú fogalmát az is megérti, aki nem ismeri az adott nyelvet. Én se menőzni akarok, de ha magyarázom, hogy milyen jól beszélek, azt nem tudom bizonyítani, míg a papír egy bizonyíték.
2010. okt. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Oké, nyertél!
2010. okt. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!