Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ez is számít egy C típusú...

Ez is számít egy C típusú nyelvvizsgának?

Figyelt kérdés
Van egy középfokú Origo szóbelim és egy középfokú BME írásbelim angolból. Ez a kettő beszámítható C típusúnak, mert azt halottam, hogy nem és akkor így a diplomámat sem kapom meg. Ez csak pletyka vagy tényleg így van, mert akkor gyorsan kell szereznem valamelyikből egy írásbelit vagy szóbelit, ami nem nagy ügy, mert tudok angolul, csak akkor pénzkidobás volt az egyik.
2010. okt. 14. 09:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Mivel nem egy helyen csináltad őket, erős a gyanúm, hogy nem. A legjobb lenne viszont az egyetemet/főiskolát megkérdezned ahol diplomázol, hogy ezt így elfogadja-e C-nek!
2010. okt. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy logikus, ha kérdésem van kérdezzem meg őket, de eddig akár hányszor bementem a tanulmányi osztályra kérdezni, mindig elhordtak minden hülye sz@rnak, meg, hogy ne zavarjam, őket ilyen hülyeségekkel, szóval előtte megpróbálok innen onnan informálódni, és csak azután akarok bemenni, ha nem kapok kielégítő választ.
2010. okt. 14. 09:14
 3/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nem a TO-t kérdezd, azok teljesen sötétek többnyire és 10-ből 8-szor félreinformálnak, utána persze te vagy a hülye... Akit neked meg kell keresi, az a NYAK (Nyelvi Akkreditációs Biztottság), ők foglalkoznak ilyesmivel. Szerintem meg fogják adni rá a C-t, mert mindkét vizsga kétnyelvű állami nyelvvizsga, nincs nyomós ok á, hogy ne lehessen összevonni őket. De mondom, a NYAK-ot keresd, igazolsát úgy is csak ők állíthatnak ki.

26/N

2010. okt. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nézd, csak van is ehhez formanyomtatvány:


[link]

2010. okt. 14. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
De jó! Köszönöm a válaszokat.
2010. okt. 14. 09:37
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, beszámítható.

Ezt az ITK honlapjáról másoltam ide neked:


"Milyen esetben állítható ki "Szóbeli + Írásbeli = Komplex vizsga"- igazolás?


* Két olyan honosított bizonyítványról, amely állami nyelvvizsgával egyenértékű bizonyítvány, amely két rész megszerzése között nem telt el két naptári évnél több idő, állami nyelvvizsgával egyenértékű Komplex igazolás állítható ki.

* Állami nyelvvizsgáról kiállított Szóbeli vagy Írásbeli bizonyítvány + bármikor letett államilag elismert Írásbeli vagy Szóbeli bizonyítvány esetén.

* Bármikor kiállított államilag elismert Szóbeli + Írásbeli bizonyítvány esetén.

* Államira honosított Szóbeli vagy Írásbeli bizonyítványról + államilag elismertre honosított Írásbeli vagy Szóbeli bizonyítványról államilag elismert Komplex igazolás állítható ki.

* Két olyan honosított bizonyítványról, amely államilag elismert nyelvvizsgával egyenértékű bizonyítvány, Komplex igazolás állítható ki."


Már vagy két éve így van, nem kell egy fajta nyelvvizsgából letenni a két részt, csak az a fontos, hogy mindkettő államilag elismert legyen. Az ORIGO és a BME is ilyen.

2010. okt. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

[link]


Itt van minden, amit tudni kell róla.

2010. okt. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Mindkettő akkreditált, tehát Magyarországon elfogadott.. Nem mellékes, hogy mindkettő kétnyelvű, tehát egyértelmű, hogy kétnyelvű középfokú nyelvvizsgád van és mindkét részt teljesítetted, tehát C!

Lehet párosítani őket, és lehetett volna egynyelvűvel is (TELC, ECL, DExam, Euro) vagy akár szakmaival is.

Kérdezd meg a Tanulmányin a biztonság kedvéért, de szerintem nem kell újra vizsgáznod.

Különben mi másért lenne annyi akkreditált vizsga kicsiny kis hazánkban? .)

2010. okt. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Senkit nem kell kérdezni, a válasz egyértelmű igen. Mégcsak külön igazolás se kell hozzá a NYAK-tól, a két papír egymás mellé téve érvényes. Évente százak csinálják így.
2010. okt. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
igen beszámítható
2010. okt. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!