Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A finnben a "ä"-t hogy kell...

A finnben a "ä"-t hogy kell kiejteni?

Figyelt kérdés
2010. okt. 9. 21:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

á-nak kell


amelyiken nincs pont az sima ,,a,, amelyiken van, az ,,á"

2010. okt. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
csak mert néha "e"nek ejtik néhol pedig "a"nak
2010. okt. 9. 21:34
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem "á"-nak kell, hanem "ä"-nek :D :P Vagyis "á" és "e" közötti hang. Magas hangrendű. A sima "a", pont nélkül, az a magyar "a" és "á" közötti hang, persze rövid, mert ha hosszú, akkor természetesen "aa"-nak írják. Az "ö"-t ugyanúgy kell, mint magyarban, az "y"-t pedig "ü"-nek :)
2010. okt. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
*Csak magyar füllel nem annyira lehet hallani elsőre a különbséget ;)
2010. okt. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen
2010. okt. 9. 21:39
 6/12 anonim ***** válasza:
én mindig á-nak hallottam, amolyan ,,rövidített" á-nak. A hosszabb az tényleg aa.
2010. okt. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=l887JtCRr2o

Itt például hallatszik teljesen, hogy nem "á", igaz nem valami jó minőségű a videó...

2010. okt. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
valóban, lelassítva tényleg hallatszik. Talán az zavart meg, hogy élőben mindenki másként mondja, van akinél inkább az á felé, míg másnál az e felé hajlik. Mindenesetre köszönet a videóért, ebből is tanultam!
2010. okt. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Tényleg úgy hangzik sokszor, hogy egyszer "á" felé, egyszer "e" felé hajlik inkább. Örülök, hogy újat mutathattam.
2010. okt. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondták, hogy zárt e.
2010. okt. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!