Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mért olyan nehéz manapság...

Mért olyan nehéz manapság angol magántanítványt találni?

Figyelt kérdés

1: A mai gyerekek okosabbak mint 20 éve maguktól meg tudnak tanulni angolul az iskolában.

2: A mai tanárok jobbak az iskolában mint 20 éve voltak, még egy retardáltat is meg tudnak tanítani.

3: Nincs igény az angol nyelvre, a kutyát sem érdekli most az olasz és francia a menő?

4: Az összes fenti állítás igaz?

5: Nincs pénzük az embereknek kifizetni a 2000-6000 ft tandíjat per alkalom?


2010. okt. 5. 12:13
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Sok esetben az 5. pont a hátráltató ok. A hazai, iskolai idegennyelv tanítás kész csőd.
2010. okt. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

"2000-6000 ft tandíjat per alkalom"


6000 forintot biztos nem adnék egy magántanárnak. hozzáteszek 14 ezret és beülök egy tanfolyamra ami 30 órás.

2010. okt. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Mert igaz, hogy kb egy 16 évesnek van már nyelvvizsgája..

Bár nem felsőfokú, de nekem van egy középszintűm, most franciát tanulok és ezzel párhuzamosan sajnos németet is amit utálok...

Majd ha leérettségiztem kimegyek Amerikába, vagy Franciaországban, biztos jobb állást fogok tanulni 3 nyelvvel, mint itthon..

2010. okt. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

2-6ezer??? LoooooL

és még felteszel ilyen kérdést, hogy miért nem jelentkeznek?? arról nem beszélve, hogy manapság már minden hülye nyelvtanár.

2010. okt. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

A 2000 - 6000 Ft az 90 percre lett megállapítva ha jól értettem. (2x45 perc)

Ez egyáltalán nem sok. Nyelvtanárként én a 6000Ft-os órabért kérem és van tanítványom, nem is kevés. De maximálisan hatékony vagyok, szakmám, imádom csinálni, sorban mindenki levizsgázik / megtanul angolul. Kismillió kidolgozott anyagom van, az óráim élvezetesek. Minden tanítvány hoz még magával 1-2 újat.

10 évvel ezelőtti tanítványaim is küldik a friss tanítványokat.


Évekig el ehet szórakozni a nyelvtanulással, aztán jön a sírás, hogy ez nekem nem megy, stb. Még nem találkoztam olyannal, akinek ne ment volna...

Ennyit erről a felháborodásról, hogy mennyi az annyi. Abba meg már ne is menjünk bele, hogy fizetem magam után a bérjárulékom, nincs fizetett szabadságom vagy betegszabadságom. Ha nyaral vagy beteg a tanítvány, akkor nem keresek. Nincs cafeteria, bkv bérlet vagy üzemanyag hozzájárulás, ruhapénz vagy prémium.


Ahhoz, hogy frissen tartsam a tudásom sok pénz kell. Drága könyvek, mert hogy mindig van valami újdonság ami jól jön egy-két tanítványnak, technika, tonnányi papír, lamináló (cégekhez is járok, oda meg illik tényleg kulturált kieg.cuccokat vinni).

A vállalkozás alaprezsije sem kevés. A könyvelő akkor is elkéri az egész havi díjat ha 2 hétig nyaraltam és nem kerestem semmit.


Az a kijelentés, hogy az idióták lesznek nyelvtanárok, pedig szánalmas.

2010. okt. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

"Majd ha leérettségiztem kimegyek Amerikába, vagy Franciaországban, biztos jobb állást fogok tanulni 3 nyelvvel, mint itthon.."


Aha, minden nyugati országnak álma egy keleti érettségizett emberke.

2010. okt. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a rengeteg jó hozzászólást. Jó látni hogy van aki gondolkodásra használja a fejét. Mr. Teacher.
2010. okt. 6. 14:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!