Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire nehéz a német kiejtés...

Mennyire nehéz a német kiejtés egy magyar számára?

Figyelt kérdés
Te nehéznek tartod?Sokat szenvedtél vele?Mennyire nehezen érteted meg,hogy egy német anyanyelvű mit mond éppen?Összességében a saját tapasztalataitokra vagyok kíváncsi.Tudom,hogy egyénfüggő is a dolog,de kíváncsi vagyok,hogy mit tapasztaltatok.Mennyi idő alatt éreztétek magabiztosnak magatokat a kiejtéssel kapcsolatban?

2022. dec. 26. 11:20
 1/2 anonim ***** válasza:
73%

Nem tartom nehéznek, személy szerint sokkal könnyebben ráállt a szám, mint a british vagy amerikai angol bármelyikére, és megterhelő hangformázások sincsenek benne, mint mondjuk a szláv nyelvekben. Bár nagyon sok embernél azt tapasztalom, hogy a "ch"-t nem képesek normálisan kiejteni, hanem "k"-znak helyette, és ez borzasztóan idegesítő, mert nem értem miért. Nekem anno nem volt ilyen problémám, úgyhogy segíteni se tudok, azon kívül, hogy elmondom, hogy mi a különbség a kettő között.


Ha nagyon bele akarunk menni, akkor a magyar "e" és a német "ä" hangok között van különbség, de nem ezzel kell kezdeni. Ugyanígy az "r" hangot nem elől, hanem hátul képzik, de erre is hamar rááll az ember, hogy nem pörgeti meg annyira.


Német anyanyelvi szöveget attól függően értek, hogy földrajzilag hol vagyunk. Alapvetően a dél-német, osztrák kiejtéshez jobban hozzá vagyok szokva, de volt olyan osztrák bácsika, akit megkértem, hogy lassítson, mert nem tudom így követni. De egyébként nem nehéz megérteni őket (egész Németo. és Ausztria), maximum kell egy kis idő mire rááll az ember füle.

2022. dec. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Először is régiónként nagyban eltér a kiejtés. Amúgy meg kint élek 6 éve, de még nem nagyon találkoztam olyan külföldivel, akiről nem mondtam volna meg kiejtés alapján, hogy külföldi.
2022. dec. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!