Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mire számítsak alapfokú...

Mire számítsak alapfokú szóbeli nyelvizsgán?

Figyelt kérdés
(origo)mennyi tudást várnak el? milyen kérdéseket tehetnek fel? még sosem vizsgáztam.
2010. szept. 30. 13:29
 1/4 anonim ***** válasza:
47%
Bocs, de minek mész alapfokúra?
2010. szept. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
mert szükségem van rá.
2010. szept. 30. 13:40
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A szóbeli vizsga max. 10 percig tart. Bemész, egyeztetik az adataidat, hogy valóban te vagy te. :) Aztán általában magadról/családodról kérdeznek, erről kell beszélned. Aztán belekérdezhetnek, ha érdekli őket valami, de nem faggatnak (legalábbis engem nem - két hölgy volt bent angolból és nagyon kedvesek és segítőkészek voltak, nem azt volt a fontos, hogy mit nem tudsz, hanem hogy mit igen, és hogy mennyire vagy kommunikatív, azaz érted-e a kérdéseket, le tudod-e őket megfelelően reagálni. Őket a két ékszerteknősöm érdekelte, erről kérdeztek, de én erre készültem külön! :)- vagyis "ráharaptak" a témára :)) Ha elakadsz, vagy esetleg rosszul mondasz valamit, kezdd újra, javítsd magadat nyugodtan!

Aztán választani kell két képet, (nem látod ezeket) aztán mikor megnézheted őket, el kell döntened, hogy melyikről szeretnél beszélni. Ez a képleírás része a vizsgának. Aztán jön a szituáció, itt is húzol egy cetlit, amin rajta vannak az instrukciók, hogy pontosan miről kell szólnia. Pl. nekem repülőjegyet kellett vennem telefonon. És az egyik vizsgabiztossal kell a párbeszédet lefolytatnod. És ennyi. :) Nem vészes, de azért ne menj úgy vizsgázni, hogy félvállról veszed. Én készültem rá alaposan, és ezért volt könnyű! :) Sok sikert!

2010. szept. 30. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi szépen
2010. szept. 30. 18:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!