Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Valaki németestől kérdezném,...

Valaki németestől kérdezném, ez milyen "szerkezet" (nem hiszem, hogy túl nehéz :D)?

Figyelt kérdés

"Keine Sonne die mir scheint"


Itt most akkor hogy van a "die"? Hogy kerül egyáltalán oda? Gondolom azt jelenti, hogy "nincsen nap, ami rám süt"...akkor a "die" az az "ami"?


"Der Mutter die mich nie geboren

hab ich heute Nacht geschworen"


Itt azt értem, hogy az anyáNAK esküdött meg, de akkor mi az a "die" ott megint? GOndolom ugyanúgy "ami"-t jelent. De akkor ez milyen "szerkezet", vagy hogyan kell valójában használni? Bocsi, ha nagyon nagy hüyleséget beszélek, de nem nagyon tudok németül és érdekelne :D


2010. szept. 28. 18:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Ez vonatkozó névmásos szerkezet (vonatkozó névmással bevezetett mellékmondat), mely után K-A-T-I szórendet kell használni, és az első tagmondatban lévőre utal.(die Sonne, die Mutter/ ami - aki)

Ezekben a mondatokban "hivatalosan" kellene lennie vesszőnek:

Keine Sonne, die mir scheint.

Der Mutter, die mich nie geboren, hab ich heute Nacht geschworen.

2010. szept. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
A vesszőre én is gondoltam, de nem én írtam le, hanem úgy másoltam ki. Köszi a választ, most már tudom akkor pontosan, miről van szó :)
2010. szept. 28. 19:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!