Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ötödször buktam meg német...

Ötödször buktam meg német felsőfokon, van értelme újból csinálni?

Figyelt kérdés
Vagy hagyjam a francba, úgysem lesz meg?

2022. okt. 1. 13:56
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Mennyin múlott?
2022. okt. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%
Sokat segítene, ha több információt írnál, úgy értelmesebb tanácsokat lehetne adni. Milyen típusú vizsgán próbálkoztál, mennyin múlott, milyen részpontszámaid voltak (mely területeken voltál erősebb, és hol gyengébb), hogyan készültél, és mennyi időt-energiát lennél kész belefeccolni, hogy sikerrel járj?
2022. okt. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%
Lehet buta kérdés, de megvan hozzá a szinted? Vagy egx vizonyos feladaton múlt?
2022. okt. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%
Van-e rá szükséged egyáltalán? Több mint 20 évig dolgoztam multiknál angol meg amerikai főnökök mellett, bármilyen angol nyelvvizsga nélkül. Sehol nem a papírt kérték, hanem a tényleges nyelvtudást.
2022. okt. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
78%
Igen, kérdés, hogy mihez kellene. Ha pl. ki akarsz menni dolgozni, a kutya se nézi a papírt, csak azt, hogy milyen jól tudsz kommunikálni. Ha meg egyetemi felvételihez, vagy ilyesmihez kell, akkor is van más nyelv, amiből meg lehet próbálni a felsőfokút. Az angol szerintem sokkal könnyebb.
2022. okt. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
83%
újra csinálni nincs értelme, megtanulni felsőfokon németül és utána vizsgázni viszont elég sok van. ha nem tudsz átmenni, annak elég egyértelmű oka van: még nem vagy azon a szinten. ha az elmúlt négy vizsga díját tanárokra szántad volna inkább, már előrébb lennél.
2022. okt. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
77%
Hogyne lenne értelme, ha kell a papír, vagy neked ez akármiért fontos. De ha megbuksz, az azt jelenti, hogy nem vagy azon a szinten. Valamit nem jól tanulsz, vagy nem jól csinálsz. Én a helyedben magántanárhoz kezdenék el járni, és vele mérném fel magamat. A részpontszámok valóban lényegesek, ahogy az is fontos részletkérdés, hogy komplex vizsgán buksz meg, vagy csak az írásbeli vagy szóbeli részén. Én például angolból komplex vizsgán 3x buktam, de szétszedve külön-külön elsőre meglett mindkét rész, mert hatékonyabban tudtam készülni. Én persze a papír miatt csináltam, hogy 40 pontot vihessek a felvételire a német középfokkal együtt (akkoriban egy nyelvvizsga 28 pontot ért, kettő együtt 40-et), tudtam, hogy amúgy korai próbálkoznom, de mindig kevesen múlt, és nagyon kellett a pontszámok miatt. Az sem mindegy, hogy milyen a nyelvvizsga, amin próbálkozol. Vannak hülye feladatok, de különböző részek jobban vagy kevésbé számítanak a különböző nyelvvizsgáknál. Amit választottál, az lehet neked nem fekszik. Viszont ennek a kiválasztásához is magántanár lehet a segítségedre. Ha neked nem kell SOS papír, akkor én egy fél évet legalább várnék (a pontszámodtól függően akár többet) a következő próbálkozással, és inkább arra mennék rá, hogy egy jó magántanárral fejlesszem magam.
2022. okt. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
84%
Hármas vagyok én is azért kérdeztem, hogy egy bizonyos feladat nem ment-e, mert én nyelvszakon tanultam a nyelvet amiből elmentem vizsgázni (kétféle nyelvvizsgán voltam, az egyik itteni a másik az adott országé) az ittenin 87% lett ha jól emlékszem, viszont a kintinél a szóbeírós feladat nem akart sikerülni. Ahol találjam ki én, hogy mit akar. Na ilyen esetben nem biztos, hogy a nyelvtudással van baj.
2022. okt. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!