Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Akik kínaiul tanulnak, nektek...

Akik kínaiul tanulnak, nektek mennyi idő alatt sikerült addig eljutni hogy tudjatok beszélgetni és újságot olvasni?

Figyelt kérdés
Illetve milyen intenzíven tanultok?
2010. szept. 26. 16:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Kínaiul szeretnél tanulni?
2010. szept. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Iggen^^ De úgy vagyok vele hogy ha rá megy 10 évem akkor is megakarom tanulni csak kiváncsi vagyok kinek hogy megy..
2010. szept. 26. 16:31
 3/7 anonim ***** válasza:

Őőőő, megkérdeztem, hogy miért? Tetszik a nyelv és a kultúra? Milyen kanait szeretnél tanulni? Mandarint vagy kantonézt? Hány éves és milyen nemű vagy?


első

2010. szept. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon tetszik ahogyan beszélnek!Valamiért ez úgy megragadott vagy hogy is mondjam...De pontos okot nem tudok adni hogy miért is ezt...Mandarint szeretnék tanulni.15 éves vagyok és lány^^
2010. szept. 26. 16:47
 5/7 anonim válasza:

Nekem is nagyon tetszi kahogy a kínaiak beszélnek, szerintem olyan aranyos : D (van egy kínai barátnőm, szülei csak kínaiul tudnak, ő tud magyarul is és kínaiul is és olyan cukin beszél : DD)

Amúgy van néhány ismerősöm akik kínait tanulnak/tanultak, az egyik 2 év után abbahagyta, akkor már tudott alapfokon beszélni. Írni.. hát azt nyögvenyelősen, mondjuk ő eléggé keveset tanult, utálta magolni a jeleket, főleg azért is hagyta abba. A másik már 6. éve tanul kínaiul, és ő már egész jól beszél és ír is. :) mondjuk ő viszont naponta 1-2 órát is gyakorol szóval... hozzáállás kérdése szerintem :)

Én mellesleg a japánnal küzdök, ami csak annyiban hasonlít a kínaira, hogy a kanjik ugyanazok :) Én fél éve tanulom azt intenzíven, magamtól, most jelenleg olyan 15 kanjit tudok fejből, de én inkább a beszédre megyek rá :)

2010. szept. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Szia! Énis Japános vagyok de jövőévtől szeretnék a kínaival is megpróbálkozni!!:)Majd Koreaival nem tudom de ezek nekem nagyon tetszenek:)Imádok nyelvet tanulni...Most oroszul és angolul is tanulok a suli miatt, igaz ezeket nem annyira szeretem inkább a keleti nyelvek amik nagyon tetszenek..Decemberben vizsgázok Japánból ,igaz csak alapszinten:)
2010. szept. 27. 05:29
 7/7 A kérdező kommentje:
És köszi a választ!!!!!^^
2010. szept. 27. 05:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!