ELTE nyelvtanulási lehetőség?
Németet szeretnék tanulni. Már van belőle egy B2-es komplex nyelvvizsgám, de azóta kopott kicsit a tudásom és szeretném feltornázni C1-re. Milyen lehetőségeim vannak erre az ELTE-n belül?
Egyébként később majd a franciába is bele szeretnék kóstolni, de az ELTE-n csak B2-es szintről induló francia kurzust találtam, ahhoz pedig nyilván nincs meg a tudásom, hiszen full nulláról indulnék.
Nem találtam túl sok opciót nyelvtanulással kapcsolatban az egyetem oldalain. Tényleg ennyire limitáltak a lehetőségek?
Van az ELTE-nek valamilyen nyelviskolája, személy szerint én nem jártam oda soha, viszont nagyon sok embertől hallottam, hogy ... hát nem jó.
A „nagy” nyelveket csak B2-től lehet tanulni a saját szakos nyelvfejlesztéseken (angol, német, francia, spanyol, olasz), és sok szakon szerintem ez is kamu, ugyanis akinek „csak” B2-es a nyelvtudása, az izzadni fog az első időszakban, brutális tempóban zajlik a C1-C2-re fejlesztés, főleg angol és német szakon. Én francia szakot végeztem, és az emelt érettségimet nagyon kevésnek éreztem (pedig az is B2), és hát igencsak sokat kellett dolgozni, hogy tudjam tartani a lépést olyanokkal, akiknek akkor már C1 nyelvvizsgájuk volt. Viszont, ha semmit nem tudsz franciául, akkor a francia szakos nyelvfejlesztéseket úgy felejtsd el, ahogy van :D nem mondanám, hogy kifejezetten a használható nyelvtudásra fekszenek rá.
Ha megvan a szükséges németnyelv-tudásod, még akkor sem feltétlen szeretik, ha külsős felvesz egy nyelvgyakorlatot, mert limitált a helyek száma, és így te elvennéd azok elöl, akiknek kötelező az a tárgy.
Most így gyorsan megnéztem az elsős németes tárgyakat, és majdnem mindegyik kurzus fullon van (16 fő), néhány helyre *esetleg* beférhetsz, vagy bekéredzkedhetsz +1 főként, talán egy próbát megér, de akkor fel kell készülnöd, hogy brutális a tempó, és keményen kell tanulnod.
Én sok nyelvgyakon jártam már, anglisztikáson, franciáson, ezeken kívül kisebb szakokén, és alapvetően szerintem ezek iszonyú jók, sokat kell tanulni, de ha valaki rászánja az energiát, akkor látványos, gyors fejlődést kap cserébe.
Ha *nagyon* elszánt vagy, akkor talán le tudod levelezni, hogy felvegyél német nyelvgyakokat, de úgy nem fogják engedni, hogy pl. ha ütközésed van, erre bemész, arra meg nem. Ugyanis ezek általában heti 3-szor 90 perces alkalmak, és legtöbbször együtt elvégzendő, de külön tárgyakként hirdetik meg őket, ritkábban egyetlen tanegységként, ezerféle nevük is van, tehát érdemes a tanegységlistából kinézni, hogy mi az első féléves kötelező pakk, de a lényeg, hogy vagy mindegyikre jársz, vagy egyikre sem. (Ha jófej a tanár, akkor akár azt is megengedi, hogy bejárj az órájára úgy, hogy nem veszed fel hivatalosan a kurzust. Kinézed a neptuban, hogy melyik alkalom lenne jó, és írsz nekik, hogy mizu, lehet-e ilyet, és biztosítod róla, hogy a követelményeket ugyanolyan komolyan veszed, mintha csak felvetted volna az órát ‒ ilyet is csináltam már, és többnyire rugalmasak az oktatók, akár még tetszhet is nekik, hogy ennyire érdeklődsz.)
A sok negatív vélemény ellenére lehet, hogy én futnék egy kört az ELTE nyelvsulijával kapcsolatban, vagy marad egy klasszikus nyelviskola, és akkor tényleg azt kapod, amiért odamentél, és nem szopatnak az oktatók.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!