Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy készüljek fel a nyelvvizs...

Hogy készüljek fel a nyelvvizsgára?

Figyelt kérdés
németből szeretnék tavasszal nyelvvizsgázni, de nem tudom, hogy magántanárhoz menjek-e (hetente 2óra/2000ft) vagy járjak nyelvvizsga előkészítő suliba (120 óra áprilisig, 60ezer Ft, heti 6óra). Szerintetek melyik éri meg jobban, melyikkel járnék jobban?
2010. szept. 22. 21:45
 1/5 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem a nyelvvizsga előkészítő suli jobb. 3 szempontból. 1.Direkt arra készít fel amiből vizsgázni akarsz szakértő tanárokkal 2. Azt mondják többet ér ha többször tanulunk kevesebbet.3.Pénzileg is szerintem jobban megéri
2010. szept. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Elkezdesz egy tanfolyamot, ha nem tetszik akkor is ki kell fizetned. Magántanárnál annyi órát veszel amennyit akarsz, ha nem tetszik mész egy másikhoz, konkrét kérdéseid lehetnek, csak veled foglalkozik, egyeztettek időpontot, így teljesen rugalmas az időbeosztás, stb! Magán tanár jobb!
2010. szept. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha csoportban készülsz fel, sok-sok házit kapsz majd, de az órákon a beszédre gyúrtok rá, sokat fogtok kommunikálni és tanulhattok egymás hibáiból..

A magántanár is kijavít, beszélgethetsz vele is, idő lesz bőven, hisz csak veled foglalkozik :)


Ha jó tanárod van, mindegy hogy egy tanfolyam keretein belül vagy magát úton készít fel, a siker garantált :) (Ha kijavítja a leveleidet, segít a háziban, elmagyarázza a nyelvtant és próbálja bővíteni a szókincsedet)

2010. szept. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
80%

Szia!

Én BME nyelvvizsgát tettem nem rég. Sajnos nem sikerült! Előtt egy évet tanultam csoportban, majd felkészítőre is jártam. Én azt mondom menj tanárhoz. CSak veled foglalkozik. Látja, hogy mi megy és mi nem és arra tudtok koncentrálni ami nem megy esetlegesen annyira. Vele is beszélgetned kell, hogy a szóbeli is menjen. Sok sikert!

2010. szept. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egyértelmű: magántanár. A magántanár leginkább arra gyúr, ami nem a te erősséged. Pl ha te nem vagy jó magnóhallgatásból akk azt fogjátok gyakorolni nem pedig a levélírást amibe semmi hibád sincs. És itt csak veled foglalkozik úgyhogy a cél eléréséhez kevesebb órát kell venned azaz kb ugyan annyiba kerül mint egy csoportos tanfolyam. Én januárba megyek ÖSD-re nagyon remélem h sikerülni fog mert nagyon sokat készültem már eddig is rá.

Sok sikert neked!

2010. nov. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!