Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Vannak itt nyelvi "antitalentu...

Vannak itt nyelvi "antitalentumok"?

Figyelt kérdés
10 eve tanulok angolul, total eredmenytelenul. Most itt vagyok angliaban es meg igy sem mondanam, hogy csak ugy ragad ram. Belolem szerintem hianyzik ez a kepesseg. Mas meg egyszeruen sokat hallgat zenet es pikkpakk megtanul. Nem ertem mi a gond.
2010. szept. 22. 15:58
 1/9 anonim ***** válasza:
Üdv a klubban. 12 évig tanultam angolt alig tudok valamit, pedig angolul náztem filmet, zenehallgatás stb... de semmi, ha megkérdez egy angol, hogy mi merre van arra talán tudnék válaszolni, de komolyabb beszélgetést nem tudnék folytatni...
2010. szept. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%
nincs ebben semmi különös, a magyar nyelvoktatás egy nulla
2010. szept. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
11 év francia tanulás után lett egy gyenge alapfokú nyelvvizsgám, pedig a 11 évből 5áöt jártam a suli mellet franciatanárhoz is.
2010. szept. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
ja, és én sem tudnék elbeszélgetni egy franciával. Talán még a közlekedéses dolog is gondot okozna... nem is akarok más nyelvet tanulni, mert csak kínszenvedés az egész.
2010. szept. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
De jo, nem vagyok egyedul. :) Ez mondjuk nem oldja meg az en gondomat, de azert, jo hogy nem csak en vagyok ilyen szerencsetlen. Az igaszsaghoz hozza tartozik, hogy 10 ev alatt 7 tanarom volt, mindegyik mashonnan kezdte, mas modszerekkel, igy osztom a masodik velemenyet.
2010. szept. 22. 16:26
 6/9 anonim ***** válasza:
Én is már 10 éve tanulok angolul,de még nem sikerült normálisan megtanulni. Februárban végzek a fősulin így kéne a középfokú nyelvvizsga is.(vannak részek amiket képtelen vagyok megtanulni,alkalmazni pl.beszéd,nyelvtan). Én sem értem miért. Érdekes most voltam kint néhány hónapot ösztöndíjjal Svédországban és amit megkellett tanulni ment (mindennapi szint kb.).
2010. szept. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Korábban a némettel voltam hasonlóan, 12 év után nem ment a beszéd, de 15 év után már megvolt a nyelvvizsga.

Most az angollal vagyok hasonlóan, írásban már jó, szóban nem igazán.

2010. szept. 23. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Suliban 12 évig tanultam németül és semmi sem ragadt rám szinte, félévkor mindig buktam, év végére kegyelem kettes. :(

Le is tettem róla, hogy bármikor sikerülhet. Ám úgy adódott, hogy kikerültem Ausztriába, a hazai üzemből átküldtek pár hónapra a kinti üzembe.

Én azt hittem, nincs olyan hogy "ragad a kosszal együtt" és "hallás után könnyebb" meg "majd a kényszer megtanít" és mégis.

Sok kifejezésről gőzöm sincs hogy miért úgy van, ahogy mondják, de megjegyeztem, és használom. Nagyon hibásan beszélek, tudom, de legalább folyamatosan, és már nem akadályoz a munkában a nyelvismeret hiánya. :P Először a munkával kapcsolatos dolgok mentek, utána pedig egy-egy baráti bájcsevej is ment már magától a büfében.


Persze ehhez az kellett, hogy akartam tanulni és sokat kérdeztem (ezt vagy azt hogyan mondják, mi ez, hogy működik...stb), és nem érdekelt hányan néznek hülyének a kérdések miatt. :P


Hónapok kellettek hozzá. A nyelvtant itthon próbáltam átnézegetni, mikor milyen kérdés vetődött fel bennem. ;)

2010. okt. 6. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok.


Asszem a gátlás leküzdésével kezdődik minden, ha ez megvan, menni fog a beszéd, akkor is ha csak párszáz szót ismersz.

2010. okt. 6. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!