Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Felsőfokú nyelvvizsga 18 év...

Felsőfokú nyelvvizsga 18 év alatt mennyire "lehetetlen"?

Figyelt kérdés
16 vagyok, gondolkozom hogy melyiket kéne letenni, de azt hallottam, hogy a felsőfokúban olyan témák vannak, amikhez csak a felnőttek tudnak hozzászólni, ezért nem sok az esély rá hogy leteszem. van itt olyan aki hasonló idősen letette esetleg? (és nem tanult külföldön elötte meg hasonlók) Szerintetek mit csináljak? Szeretnék járni ilyen előkészítőre is, esetleg azzal együtt meglehet a felsőfok?
2010. szept. 20. 20:18
 1/4 anonim válasza:
Nekem több ismerősöm is van,akik szerint valóban elég komoly témák vannak,de véleményük szerint nem ez a legnehezebb része,ezt egy olvasott,művelt korodbeli is el tudná mondani,szerintük az a nehéz benne,hogy már nagyon komoly nyelvtani ismereteket igényel a vizsga.
2010. szept. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Szerintem hülyeség, hogy nem letehető.

Én idén leszek 18, nyelvi előkészítős gimibe járok, (első év végén letettük a középfokút) és most év végén megyek felsőzni (a tanárom szerint jók az esélyeim)


Szóval szerintem ha tanulsz rá és komolyan veszed, (plusz esetleg jársz előkészítőre is) akkor semmi sem lehetetlen =)

2010. szept. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek. Én 16 évesen felsőfokúztam. Nyelvtanilag nem nehezebb, mint a középfok, inkább a szövegek megfogalmazása bonyolultabb. A szóbelin fordulnak elő elvontabb témák, de a Hock Ildikó-féle felsőfokos könyv szókincsének megtanulásával bármilyen idősen letehető. Sok sikert!
2010. szept. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Felsőfokú nyelvvizsga 18 év alatt mennyire "lehetetlen"?"


Semennyire, én is letettem magántanár, tanfolyam, vagy külföldi utazás nélkül.


"a felsőfokúban olyan témák vannak, amikhez csak a felnőttek tudnak hozzászólni"


Ez tény, de ízlés kérdése, hogy ez könnyű-e vagy nehéz. A középfokban az a nehéz, hogy a témák rettentő bárgyúak, nem lehet róluk értelmesen beszélni. A felsőfok nekem kényelmesebb volt, mert ott volt miről, nem az udvariassági formulákból és egyéb ökörségekből állt az egész, hanem életszerűen, ténylegesen beszélgettünk.


Amúgy nem árt az intelligencia és a műveltség. A felsőfokon fel bírnak adni olyan feladatot, ami magyarul is nehéz, épp hogy sikerül időre elkészülni vele. Ugyanis az az elvárás, hogy maga a nyelvhasználat már ne jelentsen a vizsgázónak számottevő plusz nehézséget.


A felsőfok abban tér el a középfoktól, hogy: (1) 2-3x akkora szókincs kell hozzá, (2) nehezebb a hallás utáni értési feladat, (3) bonyolultak az írásbeli feladatok, nem nyelvtanilag, hanem tartalmilag. Tehát a felsőfokhoz egyrészt több szót kell tudni, másrészt gyakorlottnak kell lenni, középfokon még elmegy, hogy az ember erőlködve rakosgatja össze a mondatait, felsőfokon nem.

2010. szept. 21. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!