Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » ANGOLBAN mikor kell, és mikor...

ANGOLBAN mikor kell, és mikor nem kell "the" a szavak elé?

Figyelt kérdés
azt megtudom különböztetni mikor kell a,an és mikor the. De sokszor ránkszól a tanár, hogy a "the"-t húzzuk ki a fogalmazásunkból mert nem kell. Szóval mikor írjam oda a "the", és mikor ne írjak oda egyáltalán semmit?
2010. szept. 20. 18:16
 1/6 anonim ***** válasza:

ez nem fer be ide 1 kommentbe.. volt nekem 1 tankonyvem abban szepen le volt irva 1-2 oldalon peldakkal... de nem talalom...


vannak ra szabalyok (+sok kivetel a szabalyok alol) ... pl orszagnevek, foldrajzi helyek ele mikor irunk/mikor nem irunk, stb. Nem 100%ig egyezik azzal amikor te mint magyar odaraknal egy "A/Az"-t ...


szerintem kerd meg a tanarodat, hogy tartson rola 1 orat (vagy vmikor mondja el), szerintem egy 10-15 percbe belefer, ha nem kell sokat irni (pl lefenymasolja a kiveteleket)

2010. szept. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

(az elozo valaszom kiegeszitve)


itt van par pelda... de kereshetsz neten te is


[link]

2010. szept. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Például a hospital, prison, school szavaknál van jelentésbeli módosulás, ha ott van a "the" szó:


I went home from hospital. - Hazamentem a kórházból (mert beteg voltam, de meggyógyultam).


I went home from the hospital. - Hazamentem a kórházból (de nem voltam beteg, csak látogatóban voltam).


I'm going to prison.-Megyek a börtönbe (mert elítéltek és meg kell kezdeni a büntetést).


I'm going to the prison. Megyek a börtönbe (,de nem azért mert megbüntettek, hanem pl. látogatóba).


Vagyis, ha a the szó ott van, akkor nem "rendeltetésszerűen" mész az adott épületbe.

2010. szept. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
értem:D szóval szabály úgy igazán nincs rá:D köszi!!:D
2010. szept. 20. 19:27
 5/6 anonim ***** válasza:
school, university, prison, church, hospital, bed, home, work szavaknál nem használunk. De amúgy mi is most vettük ezt és a könyvemben vagy egy kis összefoglaló róla. Ha kell beszkennelem neked csak add meg a mail címed. =)
2010. szept. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2010. szept. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!