Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A külföldi oktatási rendszer...

A külföldi oktatási rendszer hibája vagy az emberi lustaság eredménye hogy egyes húszas-harmincas éveikben járó emberek nem tudnak angolul?

Figyelt kérdés

Nem arra célzok, hogy nyelvtani hibákkal fejezik ki magukat vagy nem választékos a szókincsük, hanem arra, hogy pár szón kívül semmit sem tudnak angolul. Elmennek egy idegen országba valamilyen fesztiválra aztán ha az utcán nyilvános wc kellene, leszólítják az egyik járókelőt és nem tudják kifejezni magukat. Pár szó után átváltanak az anyanyelvükre és azon beszélnek folyamatosan, hiába nem érti a járókelő. Ha mégis sikerül a járókelőnek 5 perc múlva rájönni hogy mi a kérdés és elirányítja őket angolul, akkor nem értik meg az egyszerű utasításokat (fordulj jobbra, fordulj balra, stb.).

Főleg egy olyan világban ahol külföldön az iskolákban tanítanak angolt és már a legtöbb munkához vagy az utazáshoz elengedhetetlen az angol, furcsa hogy még akad fiatal aki az anyanyelvén kívül más nyelven nem képes kommunikálni.

Ez a külföldi oktatási rendszer hibája vagy az emberek lusták nyelvet tanulni?


2022. jún. 20. 10:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

30as vagyok az alapiskolaban az anol annyi volt, hogy szavakat kellett megtanulni es abbol feleltünk, semmi beszelgetes semmi nyelvtan es az 5. osztalytol kezdtük az angolt. A közepsuliban meg minden even 4 éven keresztül ujbol es ujbol kezdtük ugyan azokat a nyelvtani dolgokat minden év ugyan arrol szolt.

Egyszer jött amerikabol egy fekete ember felajanlani az angol tanitast, jofejnek tűnt 2 orat tartott minden osztalyban 2 külön nap, ő meg beszelni kenyszeritett mindenkit. Mondanom sem kell katasztrofa volt a kommunikacio a reszunkről.

Anno az angolt nalunk nem vettek fontosnak, legyen egy plusz oraja a tanarnak es kesz. A tanar maga sem tudott angolul vagy nagyon jol titkolta.

2022. jún. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem általános elsőtől kezdve volt angolom és csak gimi után lett meg a B2-es nyelvvizsga. Általánosban a 8 év alatt kb. A2-es szintig jutottunk el. Gimiben pedig szörnyű volt az angolóra. Egy közel a nyugdíjhoz tanár tanított minket és érezhető volt, hogy már nem érdekli. Így gimi után még elmentem egy angol tanfolyamra és utána lett csak meg a B2. Szóval én inkább azt mondanám, hogy ha valaki rossz tanárokat fog ki, akkor csak úgy tudja megcsinálni, ha sulin kívül is elvégez valami tanfolyamot és valóban, ha valaki csak az iskolarendszerre alapoz, akkor nem olyan biztos a dolog, mintha magadtól akarnád megtanulni. Mondjuk számomra ez nem meglepő a magyar oktatást elnézve.
2022. jún. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
34%
Elég provokatív a kérdés, tekintve hogy szó szerint nálunk beszélnek a legkevesebben angolul az únión belül. Inkább a saját házad táján kezdjél söprögetni.
2022. jún. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem tagozaton B1 a szint középiskola végére.. Lesz ez még kevesebb is, elnézve a tanárhiányt.

Majd magántanárnál megtanulja.

2022. jún. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

A suliban szerzett ismereteknél hatásosabb ha a nap 24 órájában rá vagy kényszerülve az angol nyelvhazsnálatra.


Én tanultam angolt külföldön is (5.-8. osztály). 5. és 6. arra sem emlékszem hogy mit csináltunk, 7. és 8. elejétől a végégig végigvettük a nyelvtant egy tanév alatt és beszélgetés nem volt. Csomó gyerek telibexarta, de akit érdekelt is nem tudta rendesen kiejteni a szavakat.


Itthon gimiben folytattam. Az 1. évben egy csajhoz beraktak aki csak a munkafüzetet töltötte ki velünk, semmit sem beszéltünk, nyelvtant sem tanított. Volt egy keménymag aki ezt bírta idegileg. Mi többiek zenét hallgattunk, aludtunk, más leckét írtunk. A többiben egy olyan tanárnővel voltam aki a középfokú nyelvizsgáig elvitt, majdnem a felsőfok is meglett.


Érettségi után hiába volt meg majdnem a C1, nem értettem a filmeket, nem volt kényelmes angolul beszélgetnem. Amikor elkezdtem dolgozni egy multinál és rá voltam kényszerítve hogy mindig és mindenkivel angolul beszéljek nagy fejlődésen mentem keresztül. Nem lettem zseni de magaabb szinten vagyok mint 10 évvel ezelőtt voltam.

2022. jún. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
36%
Ha valaki nem tanult meg angolul az iskolában, és nem képes arra, hogy felcsapjon egy társalgási zsebkönyvet, vagy nem hajlandó akár a google fordítót használni, az egyértelműen lusta.
2022. jún. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
12%

Mi köze a külföldi oktatási tendszernekahhoz, hogy a magyarok nem tudnak közép szinten sem angolul.

Külföldi iskolában sem tanulsz meg egy idegen nyelvet csakis könyvekbôl, iskolai órák alatt, fôleg ha kettôbe is belevágnak, mint itthon.

2022. jún. 21. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Lehet arra céloz aki külföldről idejön? (a fesztivál = Szigetfesztivál?)


Ha igen


Én dolgoztam ajándékboltban ahova külföldiek is jöttek nyáron. A főnökömék rögtön az első napon a kezembe nyomtak egy paksamétát, amiben le volt írva oroszul, németül, angolul, spanyolul, olaszul meg f.aszom emlékszik még milyen nyelven, egy csomó szó, kifejezés, mondat, amiket mondhatunk a vásárlóknak. Azt mondták, tanuljam meg, mert kelleni fog.


Kinyitottam az oroszt és odáig eljutottam, hogy Ágyin, a többit nem bírtam megjegyezni és le is xartam. Gondoltam majd angolul megértjük egymást.


Aztán bejött egy orosz csaj és angolul elkezdtem neki lökni a sódert, ő pedig erre annyit felelt, hogy no english. Ugyanúgy sok másnyelvű vevővel is hasonló párbeszédeink voltak, szóval végül be kellett magolnom mindent a paksamétából, hogy dolgozni tudjak.


De mondjuk nem hiszem, hogy összehasonlíthatnám azt aki csak meg akarja látogatni Magyarországot, hogy lehúzhassa a bakancslistáról azzal, aki ide akar költözni.

2022. jún. 21. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
10%

#8,

Akkor meg Tanulj on me kérdezni. 😂

2022. jún. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
78%
9, ok boomer xD
2022. jún. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!