Az orosz vagy a koreai a könyebb nyelv?
Ugyan nem foglalkoztam koreaival, csak az oroszt ta-ta-ta-tanulgatom, de nem igazán nyomom, csak pár szó jött eddig össze.
De ránézésre az orosz a könnyebb, ugyanis a cirill az egy betűírás, míg a hangul az szótagírás. Majdhogynem igaz a mondás, miszerint nem tudod elolvasni, mert mintha kínaiul lenne...
Tanultam japánul és koreaiul is.
A koreai fényévekkel könnyebb a japánnál olvasás szempontjából.
(A legtöbb japán kanji ugyanolyan, mint a kínai jelek, #3-mas)
A japán hiragana és katakana a legegyszerűbb, de azt szinte csak ovis szinten használják - felnőttek írásban már alig, elvétve.
A koreai írás egy logikusan megszerkesztett szótagírást használ, amit nem nagyon lehet félreérteni. Kínaiban/japánban egy szót nem tudsz leírni, ha nem tudod a megfelelő kanjit/jelet, koreaiban viszont ha tudod a hangult (abc-t), akkor több-kevesebb gyakorlás után le tudod írni már hallás után is.
De mindegy is csak a #3-mas példájára hoztam fel a japánt, összehasonlításként, mert igazából rettentő egyszerű a hangult megtanulni. Fél nap alatt már olyan szinten meg lehet tanulni, hogy egy akármilyen hosszúságú szöveget ki lehet olvasni/ejteni. Hosszútávon persze már gyakorlás kérdése.
A nyelvtanja pedig szintén egyszerű.
Oroszról semmit nem tudok, de a koreait nyugodt szívvel ajánlom!<3
A koreai hangul írásban a szótagok hangjegyekből állnak össze, és bizonyíthatóan a világ leglogikusabb, legkönnyebben megtanulható, fonetikus írásmódja. (3as valószínűleg a japán hiraganával keveri össze.)
Nehéz lenne megmondani, melyik igazán a szubjektíven nehezebb nyelv. Teljesen nulláról kezdőként valószínűleg egyformán nehéz.
Én az oroszt gyerekkoromban tanultam, most újrakezdeni ezen az alapon könnyebb volt. Koreában éltem fél évet, de igazán nem szorultam rá, hogy megtanuljam a nyelvet, mert angolul tökéletesen elboldogultam mindenhol.
Azt lehetne még számításba venni hosszú távon, hogy hol akarja használni az ember utána. Érzésem szerint a koreai után már sokkal könnyebb lenne megtanulni a beszélt japánt, az orosz után meg valamelyik kelet-európai szláv nyelvet. Szóval ha később valamelyik még szóba jön, ezekre jó alap lehet.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!