Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy lehet úgy szavakat...

Hogy lehet úgy szavakat tanulni, hogy ne felejtsem el?

Figyelt kérdés
Jósok szót el szoktam felejteni. De, hogy lehet ezt megtanulni, hogy ne felejtsem el? És a nehezebb szavakat?
2010. szept. 17. 13:59
 1/6 anonim ***** válasza:
74%
kösd őket bizonyos dolgokhoz...nem baj,ha nincs értelme,amihez hasonlít,arról jegyezd meg.én még azt is szoktam,hogy megjegyzem a magánhangzókat hosszabb szavaknál,nekem az is segíteni szokott.a különböző nemű főneveket,eltérő ragozású igéket különböző színnel húzom ki,és mivel vizuális típus vagyok,ez is segített.
2010. szept. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%
Csakis szövegben. Olvasgass sokat, ha nem érted az adott szót, írd felé magyarul. Így fog a legjobban rögzülni. Ha bemagolod, az csak átmeneti megoldás.
2010. szept. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
53%

"Hogy lehet úgy szavakat tanulni, hogy ne felejtsem el?"


Olyan nincs, hogy valaki nem felejt. Ez csak nagyon speciális agysérüléseknél vagy fejlődési rendellenességeknél fordul állítólag elő.


A valóságban az történik, hogy tanulunk, egy részét elfelejtjük, az elfelejtettet újratanuljuk, és így legközelebb már kevesebb elfelejtett szavunk van s í. t. Amit nem használunk, azt elfelejtjük.


Tudományosan igazolt optimális módszer a szavak tanulására az ennek a tanulmánynak a 3. oldalán bemutatott szókártyás módszer, amelynek megvalósítására számos oktatóprogram létezik, de házilag is készíthetők kártyák.


[link]

2010. szept. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Végy egy legfeljebb 70-80 forintos szótárfüzetet, a tanulmányaid vagy TV, zene, idegen nyelvű olvasgatás közepette előforduló szavakat írd fel benne, olvasd át egyszer-kétszer és menni fog. Nálam legalábbis ez vált be.
2010. szept. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Sokat kell olvasni. Ilyenkor előjönnek a régi dolgok. Nemcsak a szavak, de a nyelvtan is. Vannak kimondottan nyelvtanulók számára leegyszerűsített könyvek, vagy a tankönyvedben visszalapozgatsz, és elolvasod. Ha elfelejtetted a szavat, és a szövegkörnyezetből se jut az eszedbe, akkor esetleg utánanézel.
2010. szept. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Használnod kell a szavakat és akkor nem felejted el. Az idegennyelvek sajnos kopnak, ezért nem szabad abbahagyni a tanulásukat.
2010. szept. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!