Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A középfokú nyelvvizsgához...

A középfokú nyelvvizsgához mit kell tudni?

Figyelt kérdés

Azt gondolom, hogy mind a 12 igeidőt sok szót és miket még?


Most tudok 8 igeidőt és még pár nyelvtani dolgot(PL: szenvedő szerkezet, feltételes mód).

SZerintetek jövőév nyárra fel lehet készülni rá? Nem akarok tanárt fogadni mert nincs nagyon arra időm hogy oda járjak meg elég drágák is.

Tudtok valami könyvet ajánlani?

És milyen fajták vannak? Úgy tudom különböző fajták vannak.


2010. szept. 15. 13:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
48%

Gondolom angolról van szó, mert még azt sem írtad le... és ugye van még pár nyelv.

Vicces amit kérdezel, úgy gondoltad, hogy középfokra el lehet menni, úgy, hogy mondjuk csak jelen időben tudsz beszélni? :D

Van a neten rengeteg próba vizsga anyag. Írd be a google-ba, hogy angol középfok teszt... és találsz.


Fajták meg... hogyhogy különböző fajták vannak? Van szóbeli, írásbeli, egyben pedig komplexnek hívják....

2010. szept. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
79%

Dohár Péter: Kis angol nyelvtan

Ha ezt a könyvet bebiflázod, meg van egy kis szókincsed, tuti átmész!

2010. szept. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
71%

attól függ, melyik nyelvvizsgatípust választod. Az ecl a szókincsre épül, nincs benne egyetlen nyelvtani kérdés sem, jó a levélben nézik, de nem az a döntő.

Van benne két szövegértő, két levél, két magnó, meg a szóbeli. ennyi a nyelvvizsga. De nagyon nem könnyű, mert nagyon nagy szókincset követel, meg jó szövegértés. A honlapjáról rendeltem két könyvet, practise examinatoin book english b2, meg a topics változata. Ezek mind a ketten olyan könyvek, amik olyan feladatokat tartalmaznak, mint a vizsgán vannak, szóval olyna, mintha eléd tolnának 5 nyelvvizsga feladatsort. A másikban talán 7 van. Adnak hozzá cd-t, tele van vizsgatippekkel, a végén van egy szedet hasznos kifejezésekből, ami változatossá teszi az angolod, mindegyikhez van megoldás, és a levél résznél is minden egyes feladathoz van kidolgozott mintalevél a megoldások között. Én sem jártam soha külön tanárhoz, és magamtól felkészültem, és elsőre átmentem, szóbeli 92%lett. Mondjuk haladó angolos ozstályba jártam középsuliban, ami azért nagyot dobott a dolgokon. De szerintem az ecl az a típusú nyelvvizsga, amire fel tudsz készülni magadtól is. Egyébként nem egy könnyű típus, de megoldható. A magnója is elég nehéz. Még egy pár könyv, amit használtam a felkészülés alatt: 888 kérdés és válasz angol nyelvből, General communication skills and exercises-kidolgozott témakörök, a szóbelire szinte csak ebből tanultam, oxford közép és emelt szintű érettségire felkészítő könyv és munkafüzet.

Ja és amit még a nyelvtanból érdemes tudnod: függőbeszéd, műveltetés, mellékmondatok, gerund-infinitive, utókérdés

Sok sikert a felkészüléshez!

2010. szept. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Igen angol.

Gondoltam, hogy nem csak jelen kell. CSak, hogy miket kell tudni.

2010. szept. 15. 13:55
 5/11 anonim ***** válasza:
66%

kedves első: leírta, hogy 8 igeidőt ismer, nem csak jelen időben akar beszélni. És igen, nem feltétlen muszáj mindenkinek kicsengetni a külön tanárra meg a nyelviskolára a pénzt, mert az egész csak a lehúzásról szól, és sokkal lassabban haladnak, mint ahogy lehetne. Gondolom te nagyon büszke vagy, hogy mint a nagykönyvben, eljártál szépen a kis különóráidra, és hurrá, még át is mentél. Nos ezt lehet okosabban is csinálni, mert mondjuk nekem 22000 Ft-ban volt a vizsgadíj, meg vettem pár könyvet, ismerőseim meg éveket jártak különórára, meg tanárhoz, a szüleik kifizették nekik az akár 100000-et, mondván hagy tanuljon a gyerek, és még lehet át is mentek nyögve-nyelve, és hú de büszkék rá, hogy van egy nyelvvizsgájuk..Hát úgy látszik nem mindenki olyan buta, mint egyesek hogy azt hiszi, csak a nyelviskolában lehet nyelvet tanulni..

Kérdezőhöz: a 8 igeidővel már szerintem elég jól ki lehet fejezni mindent, nem az igeidőkre helyezi a nyelvvizsga a hangsúlyt, általában past perfect continoust is csak addig használtunk, amíg megtanultuk, utána élőbeszédben semennyire. Még az anyanyelvű angolok sem használják, sőt, sokan azt sem tudják, hogy 12 igeidő van, volt egy ilyen felmérés amerikában, vagy angliában..

harmadik voltam.

2010. szept. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ne az igeidőkkel meg a nyelvtannal mérd a nyelvtudásodat, a nyelv nem a nyelvtan. Az egynyelvű vizsgákon az kell a legkevésbé, de a kétnyelvűeknek is csak egy része szól arról. Sokkal fontosabb a szókincs, szövegértés, hallás utáni értés. Fel tudsz készülni jövő nyárig. Sok vizsgafelkészítő könyv van, pl a Gold. Aztán majd nézz körül a nyelvvizsgák saját honlapjain (kiindulás nyak.hu)és válaszd ki, hogy melyik lesz nálad a nyerő. Megoldókulcsos könyvből fel tudsz készülni egyedül, de mégiscsak kell az utolsó szakaszban egy tanár, aki ellenőrzi a leveleidet és akivel társalogsz.
2010. szept. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
ÉS a kétnyevű és egynyelvű ugyanolyan jó? Tehát ugyangyit ér?
2010. szept. 15. 21:41
 8/11 anonim ***** válasza:
Ugyanolyan jó.
2010. szept. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"A középfokú nyelvvizsgához mit kell tudni?"


A teljes nyelvtant és kb. 3-5 ezres szókincset.


"Most tudok 8 igeidőt és még pár nyelvtani dolgot(PL: szenvedő szerkezet, feltételes mód)"


Az a minimum, szerintem az még alapfokú vizsgán is bőven követelmény.


"SZerintetek jövőév nyárra fel lehet készülni rá?"


Napi 1-2 óra tanulással akkor is fel tudsz rá készülni, ha most kezded.


"Nem akarok tanárt fogadni"


Ezt bölcsen teszed, mert főleg pénzkidobás.


Vedd meg a középiskolás nyelvtankönyvet, vegyél szótárt (bár ha van elektronikus szótár, amit nem kell lapozgatni, akkor az is jó), vegyél nyelvvizsgára felkészítő tankönyvet vagy egyéb olyan tankönyvet, amiben vannak magyar-->angol fordítási gyakorlatok megoldókulccsal, aztán pedig az internetről gyűjts rádióállomásokat, tévéket, filmeket, amiket szívesen hallgatsz/nézel (szigorúan angolul, filmeket szigorúan felirat nélkül), szerezz be téged érdeklő angol könyveketm folyóiratokat és olvasd őket. A híreket angolul olvasd és hallgasd, minden nap tévézés helyett nézz meg egy angol filmet, vagy olvass egy angol könyvből, és ha ilyen szinten elmerülsz az angolban, akkor jövő nyárra már bőven középfok felett lesz a tudásod.


Azt ne rontsd el, amiben az emberek 95%-a belebukik (lustaság, visszariadás a kezdeti nehézségektől).

2010. szept. 16. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Mit gondoltok a Dohár Péter - Kis angol nyeltvan-ról?

Ebből meg lehet tanulni?

2010. szept. 16. 06:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!