Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Azt hallottam, hogy az angol...

Azt hallottam, hogy az angol érettségi nagyon könnyű a nyelvizsgákhoz képest. Mi igaz ebből?

Figyelt kérdés

Ha angolból le szertnék érettségizni akkor kell előbb osztályozó vizsga? (ha igen, akkor mi az? xD) Ha már megvan az érettségi attól be kell még járnom órára?

És ha letettem az érettségit utána kell még nyelvvizsga?


2010. szept. 13. 18:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Csak az emelt szintű érettségiért jár nyelvvizsga és ott is csak akkor, ha 60% felett teljesítesz. Egyébként én is azt hallottam, hogy az emelt érettségi könnyebb, mint a nyelvvizsga.
2010. szept. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Osztályozó vizsga az a 9-12. anyagot tartalmazza (mármint ha 4 osztályos gimibe jársz). Szóval ha 9.-es vagy és érettségit szeretnél, akkor az osztályozó vizsgán egészen a 12.-es anyagig kérdeznek. Erre kapsz egy jegyet, ami lesz az évvégi jegyed, gondolom minden évben.


Ha ez meg van, akkor már nem kell bejárni órára, mert már megvan a jegyed.


Azt nem tudom nehezebb-e a nyelvizsga-e mint az érettségi, mert még csak most készülök mindkettőre.

2010. szept. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Persze, hogy nagyon könnyű, hiszen lejjebb van a szintje. A2-B1, miközben még az alapfokú nyv. is B1, a középfokú meg B2. Ez szintben az emelt szintű érettséginek felel meg, de valójában az emelt szintű érettségi nehezebb, mint a nyelvvizsga. Emelt szint 60% jelent nyelvvizsgát, a középszint nem.
2010. szept. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Első vagyok: na jól összeraktuk:) Én azt hallottam, hogy könnyebb, te meg úgy tudod, hogy nehezebb :)
2010. szept. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én gondolkodtam az emelt szintű érettségin angolból, de azt hallottam, hogy a felsőfokú nyelvvizsgánál is nehezebb, úgyhogy inkáb hagytam a fenébe.
2010. szept. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Úristen dehogy. Az emelt szintű valamelyest eléri a középfokú alsó szintjét, de a legtöbb nyelvtanár ismerősöm, két éve a gyerekemnek ezt ajánlotta, mert olcsóbb, könnyebb.
2010. szept. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
És letette a gyereked? Vajon mért van az, hogy elég sok középiskolás tesz középfokú nyelvvizsgát 25 ezerért, és elég kevés emelt szintű érettségit ingyen? Csakis azért, mert az előbbi könnyebb. De mi sem egyszerűbb: meg kell nézni mindkettőt az interneten!
2010. szept. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Az én gyerekem letette, meg is lett neki a nyelvvizsga. De egyetértek, mindenki nézzen szét, töltse le az összes nyelvvizsga központ vizsgaleírását, próbavizsgasorát, mindegyiknek van valami specialitása (hálistennek, anno nálam még csak Rigó utca volt), amelyik szimpatikusabb, hozzá közel áll azt válassza.
2010. szept. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Vas Tímea ***** válasza:
24%

Ajajj, miket olvasok itt.


Angol tanár lévén nyugodt szívvel kijelenthetem, hogy a középszintű érettségi a középfokú nyelvvizsgánál sokkal sokkal könnyebb, még az alapfokú nyelvvizsgánál is könnyebb.


Viszont az emeltszintű érettségi... sokkal nehezebb, mint a középfokú nyelvvizsga. De könnyebb, mint a felsőfokú. Hát olcsóbb az tény, mint elmenni nyelvvizsgázni, de nehezbb.

2010. szept. 13. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

hát nemtudom, nekem nem volt nehéz az emeltszint.:)

80% feletti lett...:D

2010. szept. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!