Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » FONTOS! Német nyelvvizsga?

FONTOS! Német nyelvvizsga?

Figyelt kérdés

Alapszintű a nyelvtudásom, szeretném a német középfokú komplex nyelvvizsgát megpróbálni. Úgy gondoltam,h. jelentkeznem kellene egy középfokú német tanfolyamra utána pedig egy középfokú nyelvvizsga felkészítő tanfolyamra.Van esélye ,h. sikerülni fog?

Kb mennyibe fog ez kerülni?

Úgy hallottam,h. lehet két részletben is vizsgázni külön az írásbeli és külön a szóbeli,más-más helyen lenne. Így talán nagyobb lenne az esély nem? Mert kilehet választani hol könnyebb az írásbeli és hol a szóbeli. Tapasztalatotok, véleményetek szerint hol,melyik nyelvsulikba lenne a legkedvezőbb írásbeli és a szóbeli vizsga.

Később ebből lehet hátrányom hogy nem 1 helyen vizsgáztam, fősulin ettől függetlenül kaphatok többletpontot és a munkakeresésnél nézni fogják hogy 2 helyen vizsgáztam,v ez nem lényeges?


2010. szept. 11. 19:51
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia! Hú, jó sok kérdésed van. :) Ha alapfokú a nyelvtudásod, ahhoz akkor még tanulnod kell, csak "úgy" nem lesz belőle középfokú. Valamilyen tanfolyam, magántanár sokat segíthet, de neked is szorgalmasnak és kitartónak kell lenned és akkor lesz esélyed! Hogy mennyibe fog ez kerülni, attól függ, hogy hová mész, hetente hányszor jársz, mennyire vagy a nyelvre fogékony, vagyis milyen tempóban tudod elsajátítani az adott anyagot.

Igen, külön-külön is levizsgázhatsz, és nem is kell egyféle nyelvvizsgatípust választanod. Ez azért lehet előnyös, mert mindenkinek vannak "gyengéi" (fordítástechnika, szókincs, nyelvtan) így bizonyos szinten ki lehet kerülni bizonyos típusú feladatokat, amikben kevésbé vagy jó, míg másokból jól teljesítesz. Arra figyelni kell, hogy milyen típusút párosítasz össze, nem mindegyiket lehet megbontani. Abból hátrányod nem származhat, hogy két különféle típusból vizsgázol, mert a végén a kettő együtt tesz ki egy államilag elismert "C" nyelvvizsgát. Lehet olyan munkahely, ahol számít, hogy milyen vizsgát teszel, de ha megvan a középfokúd, onnantól már a fejedben lévő tudásra lesznek kíváncsiak, nem a papírra. Sokaknak hiába van nyelvvizsgája, ha már beszélni kell, "bizonyítani" mit tudnak, akkor megnémulnak.

Az Origo szóbeli és a Kodolányi írásbeli bevált verzió. (középfok) De a neten sokféle ingyenesen letölthető tesztet találsz, érdemes többfélét kitölteni idővel, és akkor kiderül, hogy Neked mi a megfelelő. A nyelvvizsgára nincs csak egy jól bevált "recept"! Arra figyelj, hogy neked mik az erősségeid és a gyengéid. Ez alapján érdemes választani, nem "divatból". Sok sikert! :)

2010. szept. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszii
2010. szept. 28. 15:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!