Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Akik már jól tudják az angolt,...

Akik már jól tudják az angolt, milyen tippeket adnátok?

Figyelt kérdés
Most kezdtem el (kb. 3 hete) az angolt tanulni. Pár szót tudok a hétköznapi életből, de amúgy nem nagyon. Olvastam valahol, hogy az a jobb ha legalább naponta egy picit foglalkozunk a nyelvvel, mint hetente 2-3 órát egy nap. Angol nyelvű internetes játékok, szótárak segítenek picit is? Mennyi idő múlva éreztétek azt, hogy egy kicsit is tudtok angolul? Fordítsak mondatokat? Halgassak angol szöveget? Mi a legcélravezetőbb?
2010. szept. 11. 18:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem az jött be, hogy szisztematikusan megtanultam a nyelvtant, hozzá a szavakat, és csak utána kezdtem el különféle témáknak utánanézegetni. Mindenki más alkat, más jó neki, én nem tudok úgy tanulni, mint a kisgyerek, hogy "beszélgetünk, aztán ragad a nyelv". Az erős nyelvtani alapok némi hozzákészüléssel nekem viszonylag hamar adtak használható nyelvtudást (igaz, elég intenzíven is tanultam).
2010. szept. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen, hogy legcélravezetőbb. Minden célravezető, amikor az angol nyelvvel foglalkozol. Bármi, amihez kedved van, ami neked megfelel. Speciel mondatokat ne fordíts magyarról angolra, mert az erődön, túdásodon felüli mondatok garantáltan rosszak lesznek. Játékok, filmek, dalok természetesen segítenek, szótárt tanulmányozni még korai. Interneten rengeteg angoltanulós oldal van. angoltanulas.lap.hu
2010. szept. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nyelvtanulást ajánlott úgy kezdeni, hogy több módszert alkalmazol. Egyrészt kezdd el a nyelvtant, néhány alapvető szabályt tanulgass, példamondatokat is. Másrészt vegyél elő egy angol szöveget, ami ÉRDEKEL, és próbáld meg megfejteni. Írd ki a szavakat belőle, figyeld meg a nyelvtani szerkezeteket, amikor ráismersz egy szabályra, az sikerélmény lesz.


Harmadszor, gondolj arra, hogy mit akarsz tudni mondani angolul, nézz utána szótárban, írd ki a szót. Folyamatosan tanulj szavakat, napi 20-50 szót. Egészen addig, amíg nincs egy kb. 500-1000 szavas szókincsed, nincs elég mozgástered ahhoz, hogy komolyabb szövegeket megérts vagy a nyelvtan ne legyen száraz. Tehát az elején nagyon sok szót kell magolni.


A közhiedelemmel ellentétben a tematikus szó-listák nem jók, csak arra, hogy összegyűjtsd a szükséges szavakat. Tanulni már véletlenszerű sorrendben kell a szavakat.


Szavakat egyszerre kétféleképpen kell magolni. Egyrészt példamondatokban, hogy tudd, hogyan használják őket. Másrészt önállóan, hogy tudd, mit mivel fordítunk. Csak a kettő egyszerre működik.


Hogyha már tudsz kb. 1000 szót és tudsz néhány nyelvtani szabályt, akkor már önállóan tovább tudsz fejlődni, továbbra is minden a motivációtól, érdeklődéstől függ. Előveszel újságot, behívsz egy angol rádiót stb. és olvasol, hallgatsz. Amit nem értesz, azt kiszótárazod, kiírod. A kiírt szavakat listáról, kártyákról magolod. Fordítási gyakorlatokat kell végezni angolra, ehhez megoldókulccsal rendelkező munkafüzetek kellenek kezdő szinten.


"Olvastam valahol, hogy az a jobb ha legalább naponta egy picit foglalkozunk a nyelvvel, mint hetente 2-3 órát egy nap."


Napi fél óra biztosan többet ér, mint mondjuk heti 1x4 óra. Viszont az igazán sikeres nyelvtanuláshoz az kell, hogy az ember a kezdeti akadály leküzdése után (

2010. szept. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

(folytatom, mert valamiért félbeszakadt)


szóval az első kb. 1000 szó után érdemes "átállni": angolul hallgatni a rádiót, angolul nézni a filmeket, angolul olvasni lehetőleg mindig. A lényeg itt az, hogy nem szabad megijedni attól, ha kezdetben pl. nem értesz semmit a rádióból. Ez 20-30 óra gyakorlattal teljesen meg fog változni, csak az emberek 95%-a ezt nem hiszi el és nincs bátorságuk megpróbálni.


Röviden tehát az a legjobb módszer, ha sokféle módszert egyszerre alkalmazol: példamondatokat is kell elemezni, szavakat is kell magolni, rádiót is kell hallgatni, fordítási gyakorlat is kell.

2010. szept. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi.
2010. szept. 12. 19:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!