Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » ECL vagy Euro középfokú angol?

ECL vagy Euro középfokú angol?

Figyelt kérdés
Sokan körülöttem az euro-t rakják/rakták le, viszont mondják hogy abban van fordítás is és kevés az idő a feladatokra. Az ecl-re pedig hogy korrekt feladatok vannak benne, de nem sok emberről tudok akit ilyet csinált. Szerintetek?És ezenkívül valamelyik a kettő közül nemzetközileg elismert-e?
2010. szept. 10. 23:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Én középfokú angol eurot csináltam 1 hete. Nekem nem volt fordítási feladat, mert az egynyelvű változatot választottam (csak a kétnyelvűben van). Rövid az idő, de szerintem megoldható, az írásbelivel és a hallott szöveggel 3 óra alatt végeztünk szünetekkel. A szóbelim kb 10 perc volt, és tényleg csak a leglényegesebb dolgokra ment rá, nem kellett órákat regélni, pl hogy mi a hobbid. Az eurot úgy hirdetik, hogy itthon is és nemzetközileg is elismert.

[link] itt találsz róla bőven infót, olvasd át rendesen az egészet és még próba teszt is van.

2010. szept. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszodat, meg is nézem mindjárt! :D
2010. szept. 11. 13:59
 3/13 anonim ***** válasza:

Szia!


A fordítás, amit te mondasz, az közvetítés, aminek neve 'mediation'. Mediation csak a kétnyelvű vizsgán van, egynyelvűn nincs. Egynyelvűt raktam, tetszett a nyelvvizsga stílusa, bár a nyelvtant kicsit nem szerettem... :D


ECL-eset rakott a legtöbb osztálytársam. Nálunk arra ment, hogy lehúzzák és sokan bukjanak meg. Korábban én is próbáltam, nekem nem lett meg... Euroexamnek utána tudsz olvasni... Van weboldala ( www.euroexam.org ) és oldalt, hogy fórum. Kiválasztod a vizsgát és beleolvasol, hogy mik a vélemények. :)


19/F

2010. szept. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Azért az ECL sem lehetetlen, bár a szóbeli részét a durva hallásértés miatt nem ajánlom, hacsak nem megy nagyon jól. Nekem az nem sikerült, a többi részt viszont meg tudtam csinálni közép- és felsőfokon is.
2010. szept. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
És, mit értesz durva hallásértés alatt? Túl hangos az alapzaj vagy gyorsan beszélnek?
2010. szept. 11. 23:35
 6/13 Vas Tímea ***** válasza:
90%

Angol tanár lévén egyiket sem javaslom.


Ha mindenképp ezek közül szeretnéd valamelyiket akkor inkább ECL, mint EURO.

2010. szept. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Utolsó!

Miért nem javaslod őket?

2010. szept. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Vas Tímea ***** válasza:

Kedves Utolsó hozzászóló!


Írj nekem privi üzit és elmesélem:)

2010. szept. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A durva halláson azt értem, hogy nagy az alapzaj, és gyorsan, elmosódva beszélnek... Mások is panaszkodnak erre.
2010. szept. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Vas Tímeához: Ha egyiket se ajánlod ezek közül, akkor milyeneket ajánlanál esetleg?
2010. szept. 13. 22:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!