Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A németet vagy az angolt...

A németet vagy az angolt szeretitek jobban tanulni? És miért?

Figyelt kérdés
2010. szept. 10. 21:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Az angolt, mert egyszerűbb, a német meg nehéz :D Különben mindkettő nyelvet szeretem ;)
2010. szept. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
az angolt. hamarabb is kezdtem tanulni, meg én arra jobban rá tudok állni. annak a kiejtés a nehézsége, de aarra egy idő után rá lehet érezni, németből viszont nagyon utálom a névelőket tanulni + többesszámot és a nyelvtanja is nehezebb...
2010. szept. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
én óvodás korom óta németes vagyok, 8-ban elkezdtem angolt tanulni, de pár hónap múlva abbahagytam, mert nagyon nem éreztem rá a lényegére... most egyetemista vagyok és kellene az angol nyelvvizsga a német mellé, szóval valahogy muszáj lesz "megszeretnem" az angol is :( szurkoljatok:D
2010. szept. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A német könnyű (a névelőket csak bemagolni kell), viszont az angol van ott a mindennapokban. Ezért ha csak 1 nyelvet tanulnék, akkor az angolt választanám.
2010. szept. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A németet! Számomra könnyebb, logikusabb és szebb! De az angolt is szeretem, csak ott nincsenek olyan kötött szabályok mint a németbe és ezért nehezebb meg a kiejtése sokkal nehezebb mint a németnek.
2010. szept. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Angol
2010. szept. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ha csak a nyelvet nézzük önmagában, a német jobban tetszik.

Viszont ha valamit meg kell tanulni, akkor az angol könnyebb, ezért ha kizárólag a nyelv tanulásáról van szó, akkor azt mondom hogy az angolt szeretem jobban...

De németül ugyanúgy szeretek filmet nézni, vagy könyvet olvasni, csak tanulni nem :D mert egyszerűen nem mennek a fejembe a névelők, igekötők... amúgy felsőfokúm van mindkettőből.


Most a franciát kezdtem el, kb alapfokú szinten járok, hát ezt eddig sokkal nehezebbnek találom mint a fent említett két nyelvet.

2010. szept. 11. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Németet jobban szeretem tanulni, mert jobban tetszik a nyelv, és tetszik az is benne, hogy nehéz, és imádom a kihívásokat.:D:D
2010. szept. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Hát, én a németet egyszerűen gyűlölöm, mindigis utáltam ezt a nyelvet..

Az angolt viszont imádom :) Számomra könnyű a kiejtés, a nyelvtant is imádom, egyedül a szavak megtanulásával állok hadilábon, hamar elfelejtem őket :D

Viszont tök jó, hogyha hallok egy számot, vagy bármi angol szöveget látok, kb értem a lényegét. :)


15/L

2010. szept. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
én az angolt sokkal jobban szerettem tanulni mindig is. jobb a hangzása, mint a németnek, és könnyebb is. aki szeret magolni, annak a német biztos jobb, de aki csak azt akarja, hogy szinte magától belemásszon a fejébe a nyelv, annak jobb az angol.
2010. szept. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!