Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tudom gyorsan megtanuln...

Hogyan tudom gyorsan megtanulni a 3. igealakokat és megérteni a használatukat? (angol)

Figyelt kérdés

3 oszlopom van: jelen, past simple és a past participle.

Azt mondták, hogy keressek összefüggéseket... De nem találok.

Van valami ötlet?



#tanulás #nyelv #angol #3. igealak
2021. dec. 13. 18:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Példamondatokkal.
2021. dec. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Tankönyvedet nyisd ki.
2021. dec. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát ez max. 2-300 soros táblázat, ezt átlag agyberendezésű ember akkor is meg tudja tanulni 2 nap alatt, ha épp angolt sosem akar tanulni.

Összefüggéseket szerintem csak abban lehet keresni, hogy csoportokba oszthatóak.

Megérteni a használatukat? Mi a tökömet lehet azon nem érteni? Le van írva nyelvtankönyvekben.

2021. dec. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az angol igék valóban három oszlopba rendeződnek.(jelen idő,egyszerű múlt és befejezett melléknévi igenév).A szabályos igék múlt ideje és bejezett melléknévi igeneve -ed végződésű.Rendhagyó igékből kb.200- ismerünk.Az összefüggés e három oszlop között a cselekvések,történések időbeli különbségének meghatározása.A jelen idő az általános,mindennapi cselekvéseket,az egyszerű múlt pedig olyan múltbéli cselekvéseket fejez ki,amelyek már régen voltak,nincs kihatásuk a jelenre.A Participle (Befejezett melléknévi igeneves alakok pedig csak segédigével használatosak-többnyire have v. had) Be segédigével szenvedő szerkezet jön létre.Használata cselekvések befejezettségére utal.Példák:I go to school.(Iskolába járok.-általában) I went to school.(Iskolába jártam.-régebben) I have gone to school.(Iskolában jártam.-nemrég voltam ott,de már eljöttem)A have érzékelteti azt,hogy a cselekvésnek még kihatása van a jelenre.A 3. alak (ez esetben a gone) a cselekvés befejezettségére utal.A magyarban bár nem használatos a befejezett jelen,de mégis van rá szavunk,amely érzékelteti,hogy a cselekvés befejeződött,de a jelenben eredménye van:ez a lett ige.(pl.első lett a versenyen)
2021. dec. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Be segédigével szenvedő szerkezet jön létre.Használata cselekvések befejezettségére utal."

Ez a két mondat így egymásután elég kaki.

2021. dec. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Elnézést,ez valóban félreérthető.
2021. dec. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!