Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Soha nem fogok megtanulni...

Soha nem fogok megtanulni angolul?

Figyelt kérdés
Már ovi óta tanulom..most vagyok 12.es..de azt a sok évet simán letagadhatnám. A nelvtan egyszerűen nem megy,azt a sok mindent egyszerűen nem tudom megtanulni..szókincsem jó,hamar megjegyzek szavakat,tökéletesen értem mások mondatait,de vissza válaszolni nem bírok...Ha mondok is valamit és elrontom netalán,akkor elmegy a kedvem teljesen tőle és duzzogok magamban,hogy úgyse fogok beszélni folyékonyan soha..Mit tegyek,hogyan tanuljak,hogy menjen??? :( Teljesen el vagyok keseredve..
2010. szept. 1. 16:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Itt már nem a tanulással van gond szerintem, hanem az önbizalommal :) Nem baj az, ha hibásan mondasz valamit, csak beszélj, beszélj és beszélj! Ha valamit rosszul mondasz, akkor majd a beszélgetőpartnered kijavít :) Egyébként én is ovi óta tanulom, oviban csak nagyon alap dolgokat tanultunk, alapiskolában elölről kezdtük az egészet, 5. osztálytól úgyszintén. Úgyhogy én mindig úgy számítom, hogy 5-től tanulok angolt :) Tudom, hogy nem könnyű beszélni az idegen nyelven, de hatásos lehet az is, ha szabadidődben fejben játszol el valamilyen szituációt: angolul beszélsz valakivel pl. a közértben, vagy suliban. Ha akarod, hangosan is beszélhetsz (persze úgy, hogy közben ne nézzenek bolondnak :))
2010. szept. 1. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

szia.

szoktam én,sőt volt,hogy próbáltunk barátommal angolul beszélni egy napig,neki ment felsőfokon amit értettem is..de visszamakogni alig tudtam:( és olyan rossz,hogy még a leghülyébb gyerek az osztályban is jobban beszél,mint én..pedig 2 tárgyból bukott-_-

2010. szept. 1. 16:38
 3/8 anonim ***** válasza:

Hogy állsz az írásbeli résszel?

Nekem az egyetemen hat-hét éves folyamatos angolozás után mondták meg, hogy reménytelen vagyok angolból. A szóbeli rész nekem sem igazán megy, írásban már kezdek elég jó lenni.

A beszéded állapota ne riasszon el; idő kell, amíg kifejlődik. Ne add fel!

2010. szept. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is 8 évig tanultam angolt a semmiért, alig maradt meg valami, csak szavak. Aztán gimiben nagyon jó tanárokat fogtam ki és már van egy középszintűm, hamarosan próbálkozom a felsővel is. Nekem is lehetetlennek tűnt megtanulni egy nyelvet ilyen szinten, hogy folyékonyan tudjak beszélni, de már tudom, hogy lehetséges. Gyakorolj sokat, nincs más megoldás. Talán először próbálj meg lassabban fogalmazni mondatokat, írd le őket papírra. Később már beszéd közben is menni fog. Nekem nagyon sokat segített az 1000 kérdés 1000 válasz című könyv! De én nem csak kimásoltam a megadott válaszokat, hanem a saját gondolataimat próbáltam meg angolul kifejezni. Szerintem ezt próbáld ki te is!
2010. szept. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
középfokú bocsi :P
2010. szept. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok: ne add fel! :) Nem is tudod, milyen szerencsés helyzetben vagy, hogy a barátod beszél angolul. Ha csak egyszer próbáltad, akkor ne csodálkozz hogy még nem ment :) Nagyon-nagyon sok gyakorlás kell hozzá. Alapiskolában angolórákon gyakran csinált olyat velünk a tanár, hogy 15 percen keresztül beszélnünk kellett egymással, a padtársunkkal, de csak és kizárólag angolul! Aki akár egy szót is szólt más nyelven, büntetést kapott :) Elhiheted, milyen csend volt eleinte az osztályban :D Ezt hetente-kéthetente megcsinálta velünk, később már egész órán csak angolul volt szabad megszólalni. Ezt egész évben csinálta velünk (végzősök voltunk), de még év végén se nagyon ment a beszéd. Mikor elkezdtük a gimit, sok osztálytársunk irigykedett, hogy milyen jól megy nekünk az angol hozzájuk képest. Pedig nem volt mindenki közülünk kitűnő, de az addig megszerzett tudásunkat tudtuk használni! Úgyhogy Te se várd el, hogy hipp-hopp menjen az az angol, csak gyakorolj, gyakorolj, és higgy magadban :)
2010. szept. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
62%

Akkor nem tanulsz meg,nem nagy gond.Én is próbálkoztam rengeteget,de feladtam,mert rájöttem,hogy a büdös életbe nem fogok megtanulni.ellenben németül tök profin megy ,és ha meglesz a felsőfokúm tanulok franciát.

Nekem az angollal több gondom is van:nem értem mit beszélnek:összefolynak a szavak.Csak értelmetlen affektálást,szóelnyelést veszek ki egy egyszerű mondatból is.Nem tudok különbséget tenni pl a man-men,night-knight,had-head,és egyébszavak között,de a legegyszerűbb mondatokat se értem meg beszédbe.Nem tudom mikor melyik betűt-szót hogy kell ejteni:rendszeresen keverem az y-i-nél az í-ájt,a a-e-í-t.a c-ről nem tudom mikor k/s/c.És egyszerűen fel nem fogom mikor melyik igeidőt kéne használni,és minek ennyi.A segédigéket se értem.És arra a kérdésemre,hogy a szó,aminek van 1000 jelentése honnan tudom,mit jelent,mindig azt kapom:a mondatból kiderül.De nekem nem derül ki:van egy mondat 5 szóból és minden szónak 4 jelentése.De már lesz@rom,tudok két nyelven és lesz -remélem -egy harmadik is.Nem görcsölök már tovább rajta.Lépj Te is túl ezen!

2010. szept. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Én azt mondom, ha szeretnél megtanulni, akkor ne add fel.
2010. szept. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!