Mennyire gyakori, hogy valakinek 3 nyelvből legyen felsőfokú nyelvvizsgája?
Itt, a Gyakorin ez mindennapos, hiszen itt mindenki arra veri a nyálát, hogy 194 az IQ-ja, és rajzfilmeket nézve tanult meg magától japánul.
Valóság...idehaza már az 1 VALÓDI, azaz tényleges tudást is birtokló, 1 vizsgás személy is ritka. Olyanokat bekamuznak maguknak...hát még a felvételiknél, hogy el sem hinnéd.
Legutóbbi példa: A srác baromi jól beszélt németül, de írni meg olvasni nem tudott, mert mint kiderült, olyan munkakörben dolgozott évekig Ausztriában, ahol egy sort nem kellett leírnia, vagy felolvasnia. A vizsgán meg átcsúszott.
A 3 nyelvből alap/konyhanyelv már reálisabb, de az sem soknak.
Ritka
Aki a nyelvekre tette fel az életét annak van ennyi, a többieknek nincs. Persze lehetnek olyan nyelvvizsgák, hogy felkészül valaki egy félére és letesz egy emeltet, de a valóságban c1-2 szint azért baromi magas ha ilyen szinten kell eltársalogni egy vagy levelet írni egy anyanyelvi szintű egyén felé.
Ha te csak nyelvekkel foglalkozol és mindegyik tip top akkor nagyon max 3 az ami így mehet. Elgagyogni el lehet többön, de 3 nyelvet is ilyen szinten fenntartani baromi nehéz, tekintve, hogy az asztal szótól el kellene jutni a vesedialízisig 3x:)
Szerintem nem gyakori, leginkább a felsőoktatásból ismerek ilyen embereket (nyelvészek, esetleg egy-két természettudós).
Csak azért, hogy legyen egy kis elképzelésünk a tényleges statisztikáról, abba gondoljunk bele, hogy sokan mennyire örültek a nyelvvizsga-amnesztiának (olyan emberek kerültek elő, akik akár 20-25 éve be se tették a lábukat az egyetem területére). És nekik egy középfokú kellett volna csak, nem pedig kettőnél több felsőfokú.
Vidéki vagyok, a közeli városban van egy német kétnyelvű oktatási intézmény (óvodától gimnáziumig)
Érettségire megszerzik a C1 nyelvvizsgát németből, sokan angolból is le tudják tenni a felsőfokú nyelvvizsgát vagy legalábbis közel vannak hozzá. 3. nyelv már nincs kötelezően.
Pár tanulóról hallottam, aki ezek mellé bevállalták magánúton a spanyolt vagy az olaszt, minimum középfokig eljutottak érettségire, aztán gondolom folytatták tovább ha volt kedvük az egyetemen.
Vagy olyan, aki határon kívül született és ott tanulta a (szerb, román, szlovák, ukrán, szlovén, horvát nyelvet) esetleg más nemzetiségű az egyik szülő, azoknál el tudom képzelni, hogy az iskolai 2 mellé tud egy 3. nyelvet is.
Van ismerősöm aki már az egyetemet is Olaszországban fejezte be, ő német-angol-olasz nyelveken túl franciául is beszél, utóbbit “csak” középszinten elmondása szerint, a többit folyékonyan és C1 megvan neki, de nem foglalkozik a szintekkel :)
Unokahugom Németországban kezdte az általánost, gimnázium végére folyékonyan beszélt németül, angolul, franciául és olaszul is. Nyelvvizsgát ugyan még nem tett, de biztos menne neki.
Ez külföld, egy egyszerű, normál gimnázium, átlagos képességű gyerekkel.. voltak külföldi cserediákok a suliban, ő is akart menni csak a covid közbeszólt és nem utazhatott :/ szóval rendesen gyakorolták a nyelvet, nem csak magnóról és könyvből.
Én is irigylem jó értelemben akinek sikerült :) nekem is elég lenne 1 db C1 is a 2 db B2 helyett
Tudj egyet, de azt rendesen… :/
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!