Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Akik nagyon jól tudnak németül...

Akik nagyon jól tudnak németül/esetleg a nyelvvel van kapcsolatban a munkájuk is! Ti hogy tudtátok meg tanulni a der die dast? Többi lent

Figyelt kérdés

Szóval a németek érzésre tudják ezeket, ti is belejöttetek egy idő után vagy az egészet magolni kellett? És hány évig tanultátok?

Lécci csak olyanok írjanak akik tényleg jól tudnak.

Köszönöm!


2010. aug. 30. 20:29
 1/8 anonim ***** válasza:

én németekkel dolgoztam 2 évig ott tanultam meg beszélni, a mostani főnököm is német...

és azt is megtanultam, hogy a mindennapi beszédben nem számít.

néhányat tudok, néha kijavítanak azt megjegyzem, svájcban mindenre lehet das-t mondani, beszélni kell tudni, az a fontos.

(németeket is tanítok, megértenek, sose volt baj, a der die das ellenére. ők maguk mondták, hogy nem fontos, sok német se tudja).

én meg nem is tanultam suliban, csak munka közben.

2010. aug. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Sok szó esetében nagy segítség pl a szóvég:az,-ung,-heit,-keit,-ei stb végű főnevek pl mindig nőneműek és így tovább,valahol le van nekem írva mind,de most meg nem mondanám,hol...Én kb egy éve alatt vágtam be ezeket,intenzív tanulással és anyanyelvi tanárokkal.Sok esetben viszont tényleg magolni kell,ill.ha sokat használod,hamar rögzül ám:)És így van,egy idő után érzés kérdése is,ha már meghallasz egy főnevet,kapásból jön hozzá a névelő.Ez olyasmi,mint a magyarban,nekünk természetes,hogy Pécsett és Budapesten,de meg nem tudnánk mondani,miért-a németek is pont így vannak a névelőkkel:)
2010. aug. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Megkérhetném hogy add meg egy két anyanyelvi tanárod címét? Mert majd később én is szeretnék úgy tanulni. Persze csak ha budapestiek
2010. aug. 30. 20:41
 4/8 A kérdező kommentje:
mármint itt élnek
2010. aug. 30. 20:42
 5/8 anonim válasza:
próbáld így tanulni hogy 3 csoportba szeded őket egy füzetbe és külön-külön fogalalkozol velük/ tanulod őket. Amúgy az is sokat segít ha nem a szótárodat magolod hanem az eredeti szöveget olvasgatod amiből már kiszótáraztad az ismeretlen szavakat.
2010. aug. 31. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen úgy próbálom, de én arra is gondoltam hogy külön oldalon és külön színnel is írom őket.
2010. aug. 31. 12:24
 7/8 anonim ***** válasza:

ha gondolod, küldök egy pdf-et ott van leírva segítség, hogy mi der mi das meg mi die :)


amúgy pár év után érzésből jön.. meg a végződésből/prefixumokból lehet következtetni..

amit írt az egyik válaszadó, hogy heit,keit,ung végűek die, minden szó ami Ge-vel kezdődik az das stb..


amúgy tényleg nem számít annyira, megértik mait akarsz ezek pontos használata nélkül is,de azért aki igényes akar lenni az tudja :)

2010. aug. 31. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi a válszokat és ha elküldenéd sokat segítenél.
2010. szept. 1. 14:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!