Euroexam, Origó vagy Cambridge? Esetleg más?
Angol felsőfokú nyelvvizsgát szeretnék tenni, elsősorban azt mérlegelem, hogy melyiknek milyen az értéke a munkaerő piacon és, hogy mennyire nehéz elvégezni.
10 es skálán pontozva a nehézségüket és az értéküket, hogyan alakul a sorrend?
(Mindenhol vegyük a 80% -os komplex elérésének nehézségét és legyen az 5-ös nehézség egy 80%-os emelt érettségi, így összehasonlítható minden)
Előre is köszönöm, annak aki időt szán a válaszolásra! 😊
a skáládat nem fogom használni, mert szerintem nincs értelme.
Amennyiben sima, magyarországon akreditált vizsgáról van szó, nem igazán tesznek különbséget a munkáltatók. Sőt, igazából legtöbbször nem is látják, hogy hol tetted le, mert nem kérik be a nyelvvizsga bizonyítványodat. Az önéletrajzba csak azt érdemes beleírni hogy mikor milyen szinten tettél le, aztán ha a munkához szükséged lesz rá, akkor úgyis lesz angol része is az interjúnak. Presztízsben így nincs különbség a vizsgák között, viszont néha vannak szintbeli kilengések. Nekem pár éve a tanáraim a BME nyelvvizsgáját ajánlották pont azért mert ők úgy látták, hogy ott betartják a szinteket, nem szokott sokkal könnyebb vagy sokkal nehezebb lenni, mint ami az adott szinten elvárható. Ez felkészülés szempontjából fontos lehet.
Ha Cambridge vagy IELTS vizsgát teszel le, az valamivel imponálóbb, viszont ez max akkor számít a munkáltatóknak ha két, szinte teljesen ugyanolyan pályázó van, vagy ha van olyan fontos a munkakör ahol minél jobb angoltudás kell (a legtöbbnél nem ez a helyzet, ahol meg igen, ott úgyis letesztlenek). Ha külföldön akarsz munkát vállalni akkor mindeképpen ezek közül kell választanod (sok helyen kérik), de ha egyelőre Magyarországon tervezed a jövőet, akkor szerintem teljesen felesleges. Az IELTS hivatalosan lejár két év alatt nemzetközileg (honosíttatva Magyarországon nincs lejárata), a Cambridge vagy egyéb nemzetközileg elfogadott nyelvvizsgáknál, amiknek nincsen lejárata pedig általában megadják, hogy két évnél nem lehet régebbi. Szóval még a távoli jövőre való tekintettel sem éri meg most letenned ha nem hiszed hogy hamarosan külföldön próbálkoznál.
Ezt a három nyelvvizsgarendszert én nem említeném egy lapon. A Cambridge egy komoly, nemzetközileg elismert nyelvvizsga. A feladatokat a Cambridge University-n állítják össze, ezáltal komplexebb és nehezebb is, mint a magyar vizsgaközpontok vizsgái. Jóval drágább az összes többi nyelvvizsgánál, sokkal szigorúb a vizsgák lebonyolítása, cserébe viszont nemzetközileg elismert. Erről tanúsítványt is kapsz a magyar bizonyítvány mellé. Rengeteg Cambridge-es mintafeladatot megcsináltam gyakorlásképp, viszonylag nehezek. Tudom ajánlani az engexam.info oldalt, ahol tudsz feladatokat gyakorolni.
Az Euroexam hangzása ellenére nem elismert nemzetközileg. Állítólag valamivel könnyebb megszerezni, de erről a rendszerről nem tudok sokat, mintafeladatot csak átfutólag láttam.
Origo mintafeladatsort csak németből csináltam, de nekem nagyon nem vált be, nem tetszett. Mivel kétnyelvű a vizsga, így magyar kérdésekre kell magyarul válaszolni, illetve van egy közvetítés (=fordítás) vizsgarész.
"Az IELTS hivatalosan lejár két év alatt"
Nem jár le hivatalosan két év alatt. A TOEFL jár le hivatalosan 2 év alatt.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!