Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Vannak-e valakinek bonyolult...

Vannak-e valakinek bonyolult nyelvtannal német mondatai?

Figyelt kérdés
Most készülök a német nyelvvizsgára és olyan bonyolult, jó nyelvtannal keresnék mondatokat, amiket bele írhatok a levelekben, gondolok itt pl. egy bonyolult szenvedő szerkezetre, vagy esetleg olyanra amiben sok a vonzatos ige. Nem feltétlen gond, ha nem hibátlan, mert még meg fogom kérdezni róla a tanárom is. Annyit még hozzátennék, hogy Origo nyelvvizsgára készülök és baráti levéllel kapcsolatban érdekel ez.

#tanulás #nyelvvizsga #Origo #Személyes levél
2021. jún. 28. 16:57
 1/10 anonim ***** válasza:
Magyarul ird le,hogy mit szeretnel mondani, akkor tudok segiteni.
2021. jún. 30. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ez magyar, személyes levélben keresek jó mondatokat, amik sok levélben felhasználhatók
2021. júl. 1. 08:38
 3/10 anonim ***** válasza:
De magyarul hogy szolnanak azok a "jo mondatok, amik sok levélben felhasználhatók"? Ha magyarul leirod, akkor biztos tudnank itt segiteni. Pl: Az idö szep (magyar), das Wetter ist schön (nemet). Miket akarsz nemetre leforditani?
2021. júl. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nyilván, ha eszembe jutnának akkor nem írtam volna ki ezt a kérdést, de ez nem történt meg.

Az érdekelt, hogy esetleg akik még rajtam kívül készültek B2-es nyelvvizsgára azok milyen már jól betanult mondatokkal indultak neki, mert nekem egy se jutt eszembe, ami többféle levélben felhasználható lenne.

2021. júl. 1. 15:47
 5/10 anonim ***** válasza:
67%
b2-n már ne mondatokat tanulj be, hanem tudj németül.
2021. júl. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Akkor te biztos jobban tudod mint a tanárom, nem azt mondom hogy nem beszélek németül. De jó nyelvvizsgára egy-ket olyan már nehéz, de hibátlan nyelvtannal lévő mondatokkal menni, amik jól néznek ki a levélben, és biztos nem kapsz értük nyelvtani hiba pontot, hanem inkább viszi előre a leveledet nem csak nyelvtan, hanem szò szám tekintetében is, ezeken akkor már nem telik az idő ezek kitalálásán se.
2021. júl. 1. 18:51
 7/10 anonim ***** válasza:
68%
ótejóég, ezt a tanárod ajánlotta?! néha meglepődök, milyen inkompetens emberek kapnak állásokat...
2021. júl. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Te nagyon buta vagy, nem tudom hogy te milyen elit környéken élsz, ahol gondolom mindenki perfekt valamilyen nyelvből. De az én városokban mindenki pár jól be gyakorolt kezdő mondattal indul meg.De ha ez neked akkora sérelem senki nem kért meg, hogy válaszolj erre a kérdésre.
2021. júl. 2. 08:18
 9/10 Adrian.Leverkuhn ***** válasza:
100%

Leider müssen wir Ihnen mitteilen, dass wir die Stelle anderweitig vergeben haben. – Wir hatten überraschend viele Bewerbungen, sodass uns die Auswahl nicht leicht gefallen ist.


Für Ihren weiteren beruflichen Weg wünschen wir Ihnen alles Gute.


(Ez a kedvencem...)

2021. júl. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Én szeretném megvédeni azt a kommentelőt akit bántottál a szavaiddal . Igaza van , vannak olyan mondatok egy levélhez amit érdemes megtanulnod akár egy bevezetéshez, elköszönéshez. Nem rossz szándékból írta neked, légy kreativ , ha màr tanulod azt a nyelvet merd használni . Ez az elites dolog meg úgy ostobaság ahogy van. Regionális szinten minden ember egyformán indul? A tanulás nem az elit kiváltsága , ha valaki tehetséges és szorgalmas akkor képes egy nyelvet elsajátítani. Egy nyelvvizsgán nem az a cél , hogy betanult mondatokat mondj, inkább merj vele gondolkodni. Én három nyelvet teljesen egyedül tanultam meg. (Nem a Rózsadombon lakok ) Nem gyakoroltam be kezdő mondatokat , inkább élveztem a nyelvnek a tanulását.

2021. aug. 8. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!