Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik a legkönnyebb német...

Melyik a legkönnyebb német középfokú nyelvvizsga?

Figyelt kérdés
Főleg a nyelvtan és a beszéd nem megy. Én ECL-re gondoltam, de hátha valaki tud jobbat? Végülis nekem csak a papír miatt kell, mert így nem érvényes a diplomám. Ha külföldre mennék, ott ugyse a papír számítana...
2010. aug. 25. 18:12
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
szerintem az ÖSD nagyon könnyű, csak típusfeladatokat kell begyakorolni, a nyelvtanra csak egy feladatban mennek rá külön, és a beszéd része is nagyon egyszerű.
2010. aug. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

a BME is könnyű sztem nekem elsőre meglett!

2 magnóhallgatás: beirogatós, meg igaz/hamis

szóbeli: téma kifejtés(könnyü)jó tudni pro és kontrákat és egy párbeszéd adott szituban.

írásbeli: szótár végig használható :)

levélírás sok pontos, nyelvtani tesztsor,és egy olvasott szövegértés kérdésekre válaszolni

2010. aug. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

jah és írásbelin van egy fordítás németről magyarra

(BME)

2010. aug. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

első vagyok, akkor én is leírom a feladattípusokat:

lesen:szövegértés(vannak állítások, ki kell választani, hogy melyik helyes), van 5 újságcikk és 10 cím és meg kell találni, hogy mi mihez tartozik, van egy szöveg, aminek minden sorban az utolsó 2-3 betűje hiányzik, és be kell őket írni, van egy szöveg, amiből szavak hiányoznak, és azokat kell beírni.

schreiben: kell írni egy fogalmazást, 3 téma közül választhatsz, és kell írni egy panaszlevelet.

hören: igaz-hamis, és van egy táblázat féle, ami nagyjából ki van töltve, de ami hiányzik, azt be kell írni( pl vki érdeklődik egy utazásról, és neked be kell írni, hogy mennyibe kerül, milyen ellással stb)

sprechen: beszélni kell egy képről, 3 körül választhatsz, pro és kontra vita, és egy szituáció van, ami mindig ugyanaz, hogy találkozol egy külföldivel a vonaton, és ajánlani kell bp-n hotelt, nevezetességet, hogy hogy jut el oda, szóval egész bp-t meg kell tanulni.

2010. aug. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a BME nem érdekel! Ma voltam, de már most tudom hogy nem sikerült!

Ösd-n gondolkodok! Van felkészülés a szóbeli előtt?? párban vagytok vagy a vizsgáztató kérdez?

ECLen volt valaki?

2010. aug. 27. 19:47
 6/7 anonim ***** válasza:
negyed óra felkészülés van a szóbeli előtt szótárral, és itt kidolgozhatod a pro-kontra témát. és a vizsgáztatóval beszélsz végig.
2010. aug. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi!
2010. aug. 28. 23:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!