Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha angolból 3500-4000 szó...

Ha angolból 3500-4000 szó teszi a szókincsemet, a nyelvtanom pedig gyenge, akkor szerintetek mennyi idő lehet amíg megtanulok angolul egy erős használható szinten, ha nagyon ráfekszem?

Figyelt kérdés

Úgy ekkora a szókincsem, hogy sosem tanultam angolt, autodidakta sem...


Csak a médiafogyasztással értem el ezt “szintet” (ha lehet egyáltalán annak nevezni).


Ha veszek pár nyelvkönyvet, előfizetek pár nyelvtanulós appra és rászánok napi 3 órát, akkor kb. mennyi idő alatt tanulhatok meg egy erős közepes szinten?



2021. máj. 25. 21:27
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
4000 szó elég ahhoz, hogy egy basic értelem kialakuljon, hidd el, hogy ennyi szóval a legtöbb dolgot meg tudod érteni, és az olvasásod is olyan 80-90%-os lesz, tehát viszonylag "kevés" új szó lesz egy oldalon. Ezen a szinten már tényég nem használnak a tankönyvek, internet, irodalmi művek, podcastek. Abban a rengeteg szóban, amit egy anyanelvi ismer, ott vannak pl. szinonímák, iskolai szókincs, kémiai, biológiai szavak, amiket megtanultunk, szakkifejezések, rengeteg dolog, amit egy magyarul jól tudó külföldi sem feltétlenül tud, még is megérti a dolgok 90%-át, ezért nem mondom, hogy nem fontosak a teljes fluencyhez, de ha van egy alapod, arra nagyon jól lehet építeni, ne becsüld le a tudásodat, sok sikert a tanuláshoz! :)
2021. máj. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:

#9. Itt vagy még?


"Amúgy 3 internetes kalkulátorral becsültettem meg, hogy hány szót ismerek, szóval nem biztos hogy teljesen hitelesek, mindenesetre mind nagyon hasonló eredményt hozott ki."


Ilyen kalkulátorokat hogy kell keresni? Milyen néven? Vagy adsz pár linket? Köszi! :)

2021. jún. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
44%

"Ezen a szinten már tényég nem használnak a tankönyvek, internet, irodalmi művek, podcastek."

Ez aznapi marhaságcsúcsdíjas lehetett.

2021. jún. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Előző, úristen, elírtam 😱 Szóval azt szerettem volta írni, hogy a tankönyvek nem, de az irodalmi művek, videók, podcastok azok igen!
2021. jún. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!