Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Japán nemzetközi nyelvvizsga....

Japán nemzetközi nyelvvizsga. Megpróbáljam?

Figyelt kérdés
Azaz a JLPT 4-et vagy 3-at szeretném megpróbálni. Előre le is szögezném, hogy az internetről tanulok. Sajnos nincs más lehetőségem, bárcsak lenne... Szóval a nyelv tanulását már 3 éve kezdtem el, és csak időszakok voltak, amikor intenzívebben tanultam. Mostanában viszont teljesen benne vagyok a dologban. Gyűröm a kanjikat, töltögetek nyelvkönyveket(Genki, Minna no Nihongo, Yamaji Masanori nyelvkönyve, stb.), dalokat fordítgatok, doramákat nézek, néha belekukkantok néhány internetes újságba(mainichi stb.) és én tényleg nagyon megszeretném tanulni ezt a nyelvet. A szüleim arra buzdítanak, hogy menjek és legalább a 3kyuu-t próbáljam meg... De nem vagyok biztos magamban mivel még japán tanárt sem láttam életemben... Kanjit kb. 500-at felismerek 200-at le is tudok írni... Szóval nem sok. A nyelvtan meg még elég zötyögős, de hála az égnek jó segítőkész nyelvtanulós oldalakat találtam az elmúlt években. A japánpelceket hanyagolom, az már nekem nem elég...:D De jó kis oldal volt még 3 éve... Na szóval szerintetek MEGPRÓBÁLJAM?
2010. aug. 20. 00:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Én mennék! Hova valósi vagy? Van pár japán ismerősöm. Szegeden tanár is van, esetleg keresd fel. Priviben megadom a nevét és a címét.
2010. aug. 20. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hééj miért nem tudok privátot küldeni?
2010. aug. 20. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Azért nem birtál üzenetet küldeni, mert úgy volt beállítva. Szerintem mostmár lehet. Szegeden is van? Én azt hittem csak Budapesten találhatok tanárt... És Szeged eléggé közel van!:D Nagyon szépen megköszönném, ha elküldenéd a címét!!
2010. aug. 20. 12:09
 4/5 A kérdező kommentje:
Áh, csak közben eszembe jutott, hogy a tanárt nem biztos, hogy birnánk fizenti...:( De meglepődtem, hogy Szegeden is van!:D
2010. aug. 20. 12:14
 5/5 anonim ***** válasza:

küldtem neked privátot. ha ő nem is vállal magánórákat, biztos hogy ő tud valakit, aki vállal. anyagiakban meg... gondolj arra, hogy ez az amit szeretsz, ez érdekel, és ráadásul hasznos dolog, mert lesz egy nyelvvizsgád, meg nyelvismereted egy olyan nyelvből amit szeretsz! én is anyagi okokból nem tanulom komolyabban, de ha belegondolok, ez egy olyan dolog ami megtérül.

Ha 1000 ftért vállalnak mondjuk heti 1 órát, és eljársz hetente kétszer, akkor az havi 8000 ft, amit diákmunkával egy hétvége alatt akár megkereshetsz, és így a szülőket sem terheled. tényleg nagyon sok sikert hozzá, és kitartás!

2010. aug. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!