Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A spanyol/olasz nyelv az...

A spanyol/olasz nyelv az angolra vagy a németre hasonlít jobban?

Figyelt kérdés

2021. márc. 2. 19:59
 1/7 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem egyikre se. Sőt, amikor spanyolul tanultam, ott pl. ha az angol szavak jelentéséből próbáltam kiindulni, akkor az kifejezetten félrevezető volt. Pl. yo come, angolból arra lehet következtetni hogy "te jössz" (you come), ehhez képest a jelentése "én eszem":)
2021. márc. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%
Az angol és a spanyol szókincse nagyszámú latin eredetű szóval operál (előbbi a francia hódítások miatt, utóbbi meg mivel újlatin nyelv), ezáltal a szókincsben vannak hasonlóságok. Mindazonáltal, a német és az angol germán nyelvek, míg a spanyol ahogy már említettem újlatin, ezáltal az alapszókincs és a nyelvtan elég eltérő az előbbi kettő és az utóbbi között.
2021. márc. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
56%
Egyikre sem. Az angol kb annyira hasonlít a németre, mint a spanyol az olaszra, hiszen előbbiek germán, utóbbiak újlatin testvérnyelvek. De a két nyelvcsalád nemigen hasonlít egymásra.
2021. márc. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
49%

Az angol és a spanyol szókincse között sok hasonlóságot tudsz észrevenni, érdemes ezeket a szabályokat megtanulni hamar és ha jó vagy angolból akkor rögtön több száz szót tudsz spanyolul is :D


egyébként ja, minden másban viszont eléggé különbözőek

2021. márc. 2. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
80%

Az angol nyelv szókincsének kb 60 %-a a latinból vagy a franciából származik (language, cause, accuse, comprehend, excuse, carpet, develop). A leggyakoribb szavak nagy része viszont germán eredetű. Ezek egy része az óangolból öröklődött (have, been, went, that, the, make, night, fight, light, I, bed), ami az akkori egyik német dialektusnak, a szásznak, közeli rokona, másik részük a ónorvég (viking) uralom alatti átvétel (take, sky, call, hit, knife, smile, like). Szintén a viking uralomnak köszönhető az óangolra még jellemző némethez hasonló ragozás (inflexió) eltűnése. A közép-angol ugyanis már ezeket nem tartalmazta. Egyes szavak eredete nagyon messzire visszavezethető, egészen a proto-indoeurópai ősnyelvig.


Szóval, ha valakinek nagy az angol szókincse jó eséllyel sok szó ismerős lehet neki egy újlatin nyelvű (spanyol, olasz, francia, román, stb) szövegből. Sokkal több, mint egy német szövegből. A sztenderd némethez képest egyébként még a holland is közelebb áll, mivel az ófelnémet mássalhangzó-eltolódás azt - az akkori angolhoz hasonlóan - nem érintette.


(A nyelvcsaládba történő besorolásnál a nyelvek nyelvtanának és alapszókincsének az eredetét szokás figyelembe venni. Az eredet meghatározására a szabályos hangmegfeleltetéseket használják. Ennek megfelelően az angolt a germán nyelvek közé, azon belül is a nyugati germán nyelvek közé sorolják. Ilyen még pl a német, a fríz vagy a holland. A germán nyelvek pedig az indo-európai nyelvcsaládba tartoznak, hasonlóan a fent is említett újlatin nyelvekhez, de ide sorolhatók a szláv, a balti, a kelta vagy az indoiráni nyelvek (perzsa, hindi), valamint a görög, albán, baszk és örmény nyelv.)

2021. márc. 2. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
72%
*A baszk nem indoeurópai, erre rosszul emlékeztem. Az sehova nem sorolható. Hozzáteszem az zavart meg, hogy az albán, görög és az örmény ugyan indoeurópai nyelvek, de azon belül elég távol állnak a többi indoeurólai nyelvtől.
2021. márc. 2. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
70%
Az angolra jobban hasonlítanak, mivel az angol rengeteg latin jövevényszót használ. A német szókincset kevésbé érintette a latin behatás.
2021. márc. 3. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!