Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Valaki el tud 3 dolgot magyará...

Valaki el tud 3 dolgot magyarázni a szlovák nyelvvel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

1. Hogyan van a szlovák szórend? (Pl kérdésnél, mellékmondatnál, meg általában)


2. Hogyan kell birtokviszont képezni a szlovák nyelvben? (Pl: a ház ablaka) Valaki le tudná írni a képzését?


3. A szlovák elöljárósóz magyar jelentését hol találom meg? kerestem a google-ba de valahogy nem találtam.


2010. aug. 7. 13:06
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

1. nincs fix szórend mint az angolban. Mi például soha nem tanultunk sorrendet, egyszerűen sokat kell gyakorolni, és megy az magától is. Egyébként nagyon hasonlít (ha nem ugyanolyan) a magyarra.

2. a birtokviszony is a ragozások közt van, meg kell tanulni

3. nekem van több ilyen papírom is, amit még alapsulin kaptunk, ha nagyon szépen megkérsz, akkor megkeresem neked, beszkenelem és elküldöm, feltéve ha van skypeod, mert máshol nem nagyon tudok, írogatni meg nincs kedvem :)

2010. aug. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Lécci szépen kérlek szkenneld be nekeem:D Írj privátba mert én neked nem tudok.:D
2010. aug. 8. 18:44
 3/3 anonim ***** válasza:
ha megkaptad a privátot akkor írj :)
2010. aug. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!