Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mehetek egyszerre két helyre...

Mehetek egyszerre két helyre nyelvvizsgázni?

Figyelt kérdés
Sajnos másodszorra sem jött össze a német középfokúm, de jövő tavaszra mindenképpen kellene a nyelvvizsga bizonyítvány. A következő ECL vizsga október 2-án lesz, a TELC pedig október 16-án. Szerintetek ha mindkettőt befizetem, elmehetek mindkét helyre próbálkozni? Mi van, ha mindkettő sikerül? (Bár elég kicsi a valószínűsége.) Akkor két középfokú bizonyítványom lesz? Ez hogy működik?
2010. aug. 4. 12:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez így lesz. Az osztálytársam ugyanígy járt, biztosra akart menni, elment kétfélére, meglett mindkettő. Nincs belőle probléma.
2010. aug. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
nem lesz baj!
2010. aug. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. :)

Amúgy nem tudtok olyan nyelvvizsgát mondani, amelyiknél lehet csak külön szóbelizni is, és a magnóhallgatás nem a szóbeli részét képezi? Mindig azon hasalok el... :S

2010. aug. 4. 14:21
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Milyen nyelvvizsgán voltál eddig? A magnó az ECL-en a legnehezebb, nem ajánlom szóbelire, ha az nem megy.
2010. aug. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Első körben ÖSD-n voltam, most ECL-en, és tényleg nagyon nehéz a magnó... A kötelező minimum 40%-ból csak 25-öt értem el, így hiába lett a dumálós részem 80%-os... :(
2010. aug. 4. 14:25
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én BME-sen voltam, sajnos elsőre csak a szóbeli része lett meg, és bár a magnó képezte a szóbeli rész egy részét, én azt mondom nem volt nehéz, pedig én tartottam is tőle eléggé, de meg lett 50% (40% a minimum, amit el kell érni)

De én ajánlani tudom csak, mert szerintem annyira nem nehéz.

2010. aug. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Oké, köszi! Ha sehogy nem jön össze, azt is meg fogom próbálni, van BME-s felkészítő anyagom is. Legalább olcsó, és lehet menni csak külön a szóbeli részére. Annak viszont az írásbelijével lennének bajaim, azért is nem jelentkeztem arra. A fordítás sem erősségem, nagyon béna vagyok németből...
2010. aug. 4. 20:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!