Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyit kell tudni egy alapfok...

Mennyit kell tudni egy alapfokú angol nyelvvizsgához? Ha érettségizek angolból akkor az már van alapfok?

Figyelt kérdés
Szeretnék külföldre menni dolgozni de mindenhol azt írják hogy egy alapszintű angol tudás kell.Nem tudom hogy az én tudásom alapszintű-e!Még csak 10.-es vagyok.
2008. nov. 23. 23:17
 1/2 anonim ***** válasza:
30%

Az alapfokú nyelvvizsgákat eltörölték. Akinek van, az elfelejtheti, mert nem érvényes többé.

Egyébként egy főiskolai féléves vizsga felelt meg ennek.


Az alapszintű nyelvtudás azt jelenti, hogy köznapi emberekkel tudsz beszélgetni egyszerű témákról. Lakás, család, közlekedés, munka, ilyesmi.

2008. nov. 24. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Helyesbíteném az előző válaszoló válaszát: nem törölték el az alapfokú nyelvvizsgát, csak máshogy hívják. Amikor ugyanis nálunk is bevezették két éve a Közös Európai Referenciakeret szerint számozott nyelvvizsgarendszert, az eddigi három helyett hatszintű lett a vizsgáztatás. A régi alapfokot most a B1-es szint jelenti, a régi középfokot B2, a régi felsőfokot C1. Ebből adódóan tényleg nem érdemes elmenni A1, vagy A2 szintű nyelvvizsgára, mert az tényleg szinte semmit sem ér.
2008. nov. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!