Hogyan tanuljak meg angolul őszig B2 szinten?
Szeretnék intenzíven foglalkozni a nyelvvel. Öt évig volt gimnáziumban angol órám, ami semmit nem ért szó szerint. 3 angol tanárunk volt egymás utáni években. Az első nem járt be órára, a második nem volt alkalmas a tanításra, úgy tanított, mintha matekot tartott volna. A harmadik pedig békén hagyott minket, mivel németből mentünk emelt érettségire. Az öt év alatt próbáltam megszeretni az angolt, de nem sikerült a fentebb említettek miatt. Elvette a kedvem a sok szerencsétlenkedés. Viszont felerősödött bennem a gondolat, hogy C1-es szinten szeretnék angolul beszélni, mivel bánt, hogy körülöttem minden ezen a nyelven mutatkozik. Eleve az alaptudás része, ráadásul olyan egyetemre jelentkeztem, amely olyan képesítést ad, melyhez elengedtlhetetlen az angol (szociológia, majd Big data elemző a terv).
Alapból nem tartom nehéznek a nyelvet, viszont nagyon félek tőle. Félek megszólalni, mert nehéz a kiejtés. A helyesírással sosem volt problémám, viszont a nyelvhelyesség bonyolultnak tűnik. Sok az igeidő, a vonzatok, stb. A német után ez nekem túl nagy halmaznak tűnik, ami nem kicsit megrémít. Valószínűleg megszólalni könnyebb, mint németül, mert a nyelvtana nagyon egyszerű, nincsenek "kötöttségek".
Az egyetemen lesz angol oktatásra lehetőség, amit mindenképpen ki szeretnék használni, viszont még novemberben szeretnék nyelvvizsgázni angolból b2 szinten. A legjobb az ECL-nek tűnik, mert reálisan nehéz, nem csap be a néhézsége miatt. Alapból van nyelvérzékem, legalábbis németből hamar tanultam meg a dolgokat. Ezért is gondolom, hogy az angolt sem tanulnám túl nehezen, csak minden kezdet nehéz, ugyebár..
Mivel kéne kezdenem a tanulást? Az alapokra gondoltam, jobban járnek ezzel, mintha folytatnám a nem létező tudásommal a tanulást. Milyen könyveket érdemes vásárolni? Hogyan tanuljak szavakat? Németen tizenx év alatt rám ragadtak a szavak, most viszont fél év alatt szeretnék elég intenzíven foglalkozni a nyelvvel. Arra gondoltam, hogy cikkeket olvashatnék, esetleg kiolvasnék angolul könyveket (Harry Potter). Viszont, hogy ne felejtsem el a tanultakat, nem tudom, mit csináljak. Írjak naplót angolul? Olvassak minden nap angolul? Egyáltalán mennyit érdemes foglalkozni vele naponta? Tippem, hogy 3 óra minden nap elég lehet. Többre nem vállalkoznék, mert elveszne az érdeklődésem.
Angol tanárra nincs pénzem egyenlőre, könyvekből sem vehetek akármilyet. Mit érdemes vásárolni? Egyelőre úgy tűnik, hogy a ballagási ajándékom keretében kapok előfizetést 5 perc angol magazinokra, hogy így olvassak szövegeket. Az oxford féle nyelvtankönyv milyen? Megéri megvenni majdnem 4000 ft-ért? Vagy keressek más módszert a nyelvtan gyakorlására? A szóbeli gyakorlásra mit ajánlotok? Nincs igazán kivel beszélnem. Vehetnék esetleg szituáció kártyákat. Megéri? A felsoroltakon kívül mi az, ami nélkülözhetetlen? Privát tanárhoz először a második szemeszterben tudnék fordulni, mert anyagi szinten nem állok stabilan. Vele szeretném fejleszteni magam C1 szintre, mert nem tudnék magamtól. Plusz arra gondoltam, hogy kimehetnék külföldre gyakorolni egyik nyáron a nyelvet. Elmennék au pair-nek vagy beiratkoznék egy kurzusra. Jókat hallottam ezekről, nővéremnek is ez segîtett a németben.
Kicsit elkalandoztam, de összegzem a kérdésemet. Milyen módszerekkel, segédeszközökkel tanulhatok meg tanári segítség nélkül angolul B2 szinten novemberig? Milyen könyvekre esküdtök, ami biztosan segít ebben? Hogyan vezessem be a mindennapjaimba a nyelvgyakorlást? Hogyan küzdjem le a félelmeimet a szóbeli megnyilvánulástól? Mennyi pézbe kerül, ha fejleszteni szeretném magam? Mekkora pénzkiadásra számitsak a segédanyagok megszerzésével?
1. Olvasás:
Kezd el a jelenlegi szinteden, amin vagy: gyerekmese, ifjúsági regény, fantasy, szépirodalom.
Vegyél használtan Oxford Bookworm könyveket. Többszáz oldalas könyveknek is van 50 oldalas b1-es kivonatos verziója!
Wikipédia cikkek a téged érdeklő témában.
Kindle-re vannak az Amazonos in ingyenes - mert régi, klasszikus irodalom - könyvek.
2. Szavak:
A fentieket kiszótárazod, és naponta megtanulsz 10-20 szót.
3. Nyelvtan:
Igen, az Oxford könyvek megérik.
4. Szituációs kártyák:
Egyelőre nem éri meg. Ez élő emberrel az igazi. De ha nagyon ragaszkodsz hozzá, akkor megteheted, hogy a párbeszédeket önmagaddal, hangosan folytatod le.
5. Tanár:
A magántanár a nagyon motivált és hajtós diáknak éri meg, ha van pénze. Neked kevesebb pénzed van, ezért a csoportos óra kedvezményesebb ára megoldás lehet. A csoportos óra is működik, ha nem qrvulsz el, mint olyan sokan. Nekem a Katedra 12 fős csoportja nagyon bejött. Volt egy 4-fős mag, akik mindig ott voltak, a többi 8 meg mint a mesében, és sosem voltunk többen, mint 10.
Köszönöm a gyors válaszokat. Az első magazin egy hét múlva jön meg kb.
Akkor megveszem az oxford nyelvtant. A kurzus lehet jobban is hangzik, mint a magántanár, köszi a tippet.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!