Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mindegyik nyelvvizsgán valami...

Mindegyik nyelvvizsgán valami bibi?

Figyelt kérdés

Német nyelvről van szó.


Szeretnék nyelvvizsgázni, viszont a döntés nem egyszerű.

ECL és euroexam között vacillálok.


Igazából, a gyakorlóteszteknél mindegyik típusnál 60 százalék felett teljesítettem.Viszont, akkor is félek,hogy nem lesz meg elsőre.



Az ECL-nél, szerintem könnyebbek a szövegértések.Az euroexamnál meg direkt szívatós,ahogy eddig tapasztaltam.Gyakran nehéz eldönteni,hogy melyik állítást párosítsd.Az ECL-nél sokkal egyértelműbb.


A hallás utáni is könnyebb az ECL-nél.Az euroexamnál itt is kicsi szívatósabb.



A levélírás viszont az euroexamnál sokkal jobb.

60 perc alatt kell egy kb 80 szavas meg egy 110 szavas levelet írni.A szószám viszont csak ajánlás, nem feltétel.A lényeg,hogy feleljen meg a többi kritériumnak.


Az ECL-nél, 60 perc alatt kell kettő darab 150 szavas levelet írni.És a szószámot szigorúbban veszik, mint az euroexamnál.



Levélírás közben, még ha magyarul írom,akkor is kell elmélkedni, gondolkodni, idegen nyelvnél meg különösen.Kettő darab 150 szavas levélnél, szó szerint körmölni kell,hogy 1 óra alatt kész legyen.


A szóbeli, beszélgetős rész, szintén az euroexamnál jobb, kötetlenebb, kevésbé szabályokhoz kötött.


2020. máj. 8. 08:29
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!