Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Keleti nyelvtanulás céljából...

Keleti nyelvtanulás céljából (japán és koreai) egyetem vagy nyelviskola? Melyik nyelviskolát ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Nyelv mellett természetesen érdekel a kultúra is, de tudtommal egyetemen rohamos ütemben veszik a nyelvet, ezáltal leginkább önerőből sajátítható el eléggé vért izzadva. Jelentkeztem keleti szakra, de nem vagyok biztos benne, hogy kezdésnek jó lenne. Tapasztalatok? (nyelviskolások)

2020. ápr. 10. 21:56
 1/3 anonim ***** válasza:
9%
Egyértelműen nyelviskola. A nyelvszakokon ritkán szokott jó lenni a nyelvoktatás, ki is hangsúlyozzák mindig, hogy ők nem nyelviskola. Inkább iratkoztál volna be a BGF-re valami gazdasági szakra és fel vehetted volna a japán vagy koreai nyelvet. Lett volna egy piacképes diplomád, miközben a nyelvet is rendesen megtanultad volna. A kulturális dolgokról bármikor olvashatsz a könyvtárban, nem kell ezért egyetemre járni. A japán oktatás különösen sz.r a keleti nyelvek és kultúrák szakon. A kínai állítólag tűrhető.
2020. ápr. 11. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
75%

Attól függ, hogy mi a célod.

Ha csak a nyelvet szeretnéd megtanulni egy hétköznapi használható szinten és az "érdekel a kultúra" addig terjed ki, hogy pl. szívesen elutaznál az adott országba, olvasnál róla, néznél filmeket és hasonlók, akkor egyértelműen nyelviskola. A nyelviskola ugyanis erre hivatott, megtanulhatod a nyelvet és azon felül pedig olyan módon és annyit foglalkozol a kultúrával, ahogyan azt csak akarod.

A nyelvszak pedig egyértelműen nem erre van. Tudom, hogy ma már mindenki büfézi ide-oda, meg semmire nem jó, bárki elvégzi stb., de fel kellene fogni az embereknek, hogy a nyelvszakok ugyanolyan egyetemi szintű képzések, mint bármi más. Nem nyelviskolák! Ez pedig nem azért van mindig kihangsúlyozva, mert bevallottan rossz a nyelvoktatás, hanem mert nem a nyelvoktatás a profilja, nem ez a célja, nem ezt hivatott szolgálni. Én ugyan nem japán vagy koreai szakon tanulok, viszont saját magam is tapasztalom a saját szakomon, hogy mennyi "hát mert nagyon tetszett a nyelv, szívesen megtanulnám" ember tanul ilyen szakokon...amivel nem lenne probléma, csak ebből nagyon sok esetben az lesz, hogy az oktatás/az egyetem/a tanárok és mindenki más a hibás, azért mert valaki nem képes felmérni, hogy konkrétan milyen képzésre is adja be a jelentkezését. Nagyon sokan abba is szokták hagyni, mert "nem azt kaptam, amire vártam", amiről szerintem ugyanúgy nem az egyetem tehet... Szóval jó, ha az ember tudatosítja magában, hogy ezek a szakok nem nyelviskolák, nem kultúraközvetítéssel foglalkozó kis intézmények, táborok stb., hanem egyetemi képzések, filológia, történelem, nyelvészet, irodalom, filozófia és akkor talán nem érik ilyen csalódások. Bocsánat, hogy ezt így írtam le, de én ezt tényleg nagyon nem szeretem. Nekem is vannak olyan szaktársaim, akik hápognak, hogy nekik miért kell nyelvészetet tanulni... nem is értem.

Szóval én javaslom, hogy ezt így közelítsd meg, hogy mi lenne a célod, mi vonz, mi érdekel és ajánlom, hogy olvasd el a tantervet és mindent, ami az adott szakkal kapcsolatban elérhető (pl. tárgyleírások, záróvizsga stb.).

2020. ápr. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Kettessel abszolút egyetértek. Amúgy nyelviskolában sem lesz könnyebb megtanulni a japánt, ha az ember nem teszi oda magát
2020. ápr. 17. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!