Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Meg lehet tanulni egy nyelvet...

Meg lehet tanulni egy nyelvet tanár nélkül?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy fogom magam és egyedül otthon tanulok, netről, tankönyvekből stb, és nincs tanárom. Így is meg lehet tanulni jól egy nyelvet? Esetleg valaki tanult így? Tapasztalatokat is szívesen várok.
2010. júl. 25. 14:26
 1/7 anonim válasza:
100%

igen!Én is autodidakta modon tanultam meg:)

Az első fél évet szotárakbol, és az ELO-tol rendeltem pár lecke anyagot..Ehhez hanganyag is járt..Kb fél, 1 év után,már alapszinten beszéltem.

2010. júl. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezt hívják autodidakta módszernek! :)

Persze, hogy meg lehet tanulni... Szorgalom, kitartás, jó tankönyv, interneten csomó segédanyag, nyelvi fórumok, levelező társak, TV/rádióműsorok, nyelvi klubok, adott nyelvterületen gyakorlás etc.

2010. júl. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én igen, olaszt. Nyelvvizsgám is lett belőle elsőre. Szorgalom és kitartás kérdése.
2010. júl. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Ja, igen..rengeteg olasznyelvű csatornát néztem..szinte csak azt:)
2010. júl. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Úgy,ahogy a magyart is megtanultad..:D
2010. júl. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

[link]


nézd meg ezt, szerintem hasznos oldal :)

2010. júl. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Meg lehet tanulni. A magyarról idegen nyelvre fordítás ebből a szempontból a szűk keresztmetszet, tehát az, hogy valahogy ellenőrizni kell, hogy nyelvtanilag hibátlan mondatokat tudsz-e gyártani. Ehhez szükséges lehet nyelvvizsga-könyv vagy megoldókulcsos munkafüzet. Ettől eltekintve nemcsak tanár, hanem tankönyv nélkül is lehet nyelvet tanulni, főleg ma, az internet jóvoltából, ez roppant egyszerű.
2010. júl. 26. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!