Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik írásbeli nyelvvizsgát...

Melyik írásbeli nyelvvizsgát érdemes megcsinálni? Melyik könnyebb?

Figyelt kérdés
2001-ben csináltam meg az ORIGO/kétnyelvű középfokú szóbelit angolból (az akkori diplomámhoz elég volt csak ez, a mostanihoz viszont "C" kell). Ehhez csak ORIGO-s írásbelit csinálhatok vagy esetleg mással együttvéve is "C"-t ér majd. "001 óta nem is igazán foglalkoztam az angollal, így kb. mennyi idő kell, hogy felkészüljek egy írásbelire?
2010. júl. 25. 09:17
 1/7 anonim ***** válasza:
a telc a legkönnyebb szerintem, 8 év kihagyott angoltanulás után 2 napot készültem és elsőre sikerült
2010. júl. 25. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És az kétnyelvű? Mert most néztem, hogy csak kétnyelvű írásbelivel lehet egyesíteni komplex "C" típusúvá.
2010. júl. 25. 10:01
 3/7 anonim ***** válasza:
Első! Mikor vizsgáztál a telcen? Szégyellem, de én már 3x voltam és az írásbelim soha nem sikerült. Vannak ilyen jó kis telces könyvek, amiben feladatsorokat találsz. Na arról csak annyit, hogy a mostani vizsgalapokhoz képest alap szintűek. Én most voltam március körül, nagyon nehéz volt, míg a 2 évvel ezelőtti meg se kottyant volna.
2010. júl. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
utolsónak: 2 éve :)
2010. júl. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

hát mivel neked kétnyelvű a szóbelid, ezért hiába egyesíted egynyelvű írásbelivel, akkor nemzetközileg elismertet nem fogsz kapni. de ha jól tudom, akkor államilag jó ez a párosítás. de sztem ne telcet csináld, nagyon drága illetve az íráselijéhez tudni kell.


sztem euró(ebből van 1 ill 2 nyelvű is) vagy ecl(ez egynelvű)


www.nyak.hu-n tájékozódhadsz az egyesítésről.

am meg angolnyelvtanitas.hu-n vannak az összes nyelvisgatípusról összeefoglalás ill feladatok.

2010. júl. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen, kétnyelvű írásbelivel tudom csak egyesíteni, így most az Origo-son és a Pannonoson gondolkodom, az Euro-s már drágább, főleg ha nem sikerül elsőre. Köszönöm a válaszokat!
2010. júl. 26. 12:15
 7/7 anonim ***** válasza:
pannont felejcsd el.. szutyo ksé körberöhögnek vele :D
2010. júl. 26. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!