Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Valaki irna nekem pár alapmond...

Valaki irna nekem pár alapmondatot?

Figyelt kérdés

Elkezdtem magamtól franciául tanulni, tanárra nincs pénzem és szeretném ha irnátok nekem pár alapmondatok kiejtéssel együtt.

Ilyenekre gondolok hogy:

Az én nevem Zsófi.

17 éves vagyok.

Szolnokon lakom.

Tanuló vagyok. stb...


A netem eddig nem találtam ilyen oldalt csak az ingyenfrancia.blogspot-ot, de azon nem sok minden van, a webforditóba meg nem bizom. Szóval aki tud franciául az irhatna nekem ilyen alapmondatokat meg pár szót kiejtéssel együtt.

Nagyon köszönöm előre is.


2010. júl. 22. 16:21
 1/10 anonim ***** válasza:
És ha ez megvan, akkor a következő leckét is itt adjuk le? Így nem lehet egy nyelvet megtanulni. Nézz szét az interneten anyyagért; kezdésként ezt találtam: [link]
2010. júl. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem vannak beszkennelt anyagaim franciához, megkeresem, és mindjárt beírom ide, hogy mik vannak, ill. hogyan tudnám eljuttatni neked.

2010. júl. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

1. ha végig olvastad volna a kérdésemet akkor te is látnád h a linked benne van a kérdésembe.


2. azt nagyon megköszönném neked :D

2010. júl. 22. 16:58
 4/10 anonim ***** válasza:

Az én nevem Zsófi. - Je m'appelle Zsófi.

17 éves vagyok. - J'ai dix-sept ans.

Szolnokon lakom. - J'habite à Szolnok.

Diák vagyok. - Je suis étudiante.


18/L

2010. júl. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szerintem szerezz be egy kezdő francia nyelvkönyvet. Igaz, hogy drágák manapság ezek a könyvek, de hosszútávon megéri, hiszen egy könyvből is már nagyon sokat (és sokáig) tanulhatsz.

És vannak nagyon jó nyelvkönyvek, amikből otthon, tanár nélkül is lehet tanulni, és is magamtól jutottam el olaszból középfokig.

A franciánál a kiejtés nagyon nehéz, ehhez érdemes a neten keresni anyagokat, ahol hallod is ahogy kimondják.

2010. júl. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én a France Euro Express-t ajánlom, én végig vettem mind a négy könyvet, így tanultam meg kb. egy év alatt középfokúra. A CD "ajándék", így kerül kb 3750 Ft-ba, de ha netről rendeled van rá kedvezmény. A 3. és a 4. kötethez érdemes megvenni már a munkafüzetet is, amiben megoldások is vannak. Ha nem akarsz a szótárazni sokat, akkor szólj, begépelem a szavakat amik nekem akkor ismeretlenek voltak még, és elküldöm.
2010. júl. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
nagyon köszi mindenkinek. a könyves tanácsot megfogadom :D
2010. júl. 23. 19:21
 8/10 anonim válasza:

Szia!


A suliban mi is az France Euro Expressből tanulunk, de szerintem nem jó könyv!

Én magántanárral az Allons-y!-ból , tanultam és ezt nagyon ajánlom. Ha tudsz hozzá CD-t vagy kezettát venni még jobb.

Azért jó a könyv mert, mert a legelején nagyon alaposan begyakoroltatja a kiejtést, a nazálisokat és a hangkötést.

Utána minden leckének van egy szövege, az összes szót benne a következő oldalra szótározza, ezután következik a szöveg nyelvtani összefoglalója, majd minden szerkezethez gyakorlófeladatok.:) Megoldás viszont nincs a hátuljában.

Nem is drága különben, 2500 körül van talán.

2010. júl. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

az utolsó hozzászólással én is egyetértek

egész jó könyv, azt mondják, hogy csak a hallás utáni szövegértése gyengébb, de am. a szókincse, nyelvtani magyarázatai a középfokig nagyon jól eljuttatnak

mondjuk az is igaz, hogy a könyv két része között elég nagy a szakadék sztem

2010. júl. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az allons-y tényleg sokkal de sokkal jobb. Nekünk a france euro express-t kellett megrendelni, de a franciatanárunk azt mondta, hogy az egy szar és hogy vegyük meg az allonsy-t helyette. Sokkal de sokkal jobb könyv!
2010. júl. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!