Hogy kell angolul áfás számlát kérni?
Ez alapvetően mind jó, amit leírtatok, meg belinkeltetek, de ebben az adott esetben ez az egész VAT Identification Number (VAT-Id-No.) história nem él és a kérdezőt csak összezavarja. Neki egy hotelszámlára van szüksége, amin az ÁFA (az adott ország forgalmi adója) összegszerűen bontásban is szerepelt, tehát nemcsak a bruttó összeg (pl. GBP 600) van rajta, ami tartalmazza már az ÁFA-t (including VAT), hanem bontásban is fel van tüntetetve, azaz >> nettó összeg + 20% UK VAT = GBP 500 + GBP 100 = GBP 600.
A VAT-Id-No-t (nemzetközi ÁFA adószám) EU országok közötti árucsere esetében lehet arra használni, hogy az eladó a vevő felé csak a nettó (tehát ÁFA-mentes) összeget számlázza, amennyiben feltünteti a számlán a vevő VAT-Id-No.-ét. Ez viszont országon belül nem használható, minden hogy áruról, vagy szolgáltatásról van szó. Vagyis a kérdező ugyan egy másik EU országból van, de éppen az adott országban tartózkodik, tehát az "eladó" (ebben az esetben egy szálloda) kizárólag ÁFA teherrel számlázhatja ki a szállást a kérdező számára, akkor is ha ez megadja a céve VAT adószámát. Viszont ez nem "elveszett" pénz, a magyarországi cég ennek a brit számlának az ÁFA tartalmát visszaigényelheti Ft-ban a magyar adóhivataltól. Az viszont lényeges, hogy a számlán ne csak a kérdező neve szerepeljen, hanem a cégének a neve és címe (is) legyen rajta. Itt bővebben:
Ja igen, hogy kell kérni az ÁFÁ-s számlát. Nagy valószínűséggel a számlán ez helyből bontásban szerepel, tehát nem kell külön kérni, de ha mégis, akkor: Could I get a VAT invoice (szájba rágósabban: an invoice with declared VAT / an invoice with VAT shown separately)?
Mindezt gyakorlatból tudom és csinálom magam is: három évtizede saját vállalkozásom van Németo-ban, dolgozom szerződéses alapon magyar cégnek is, számtalanszor szállok meg szállodákban Európa-szerte és számolom el az ilyen típusú költségeket vagy a saját cégemben, vagy teszi ezt a szerződéses cégem, ha az ő megbízásukból vagyok úton.
Rick: értem amit írsz és jól is jöhet még nekem is, de szeritnem szolgáltatás esetén két út van ls bár valószínű szálloda esetén gyakrabb az amit te írtál, de pl a google hírdetésre is EU -s számlát kapunk amin az áfa nulla.
Jobb hasáb , tagállamközi rész.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!