Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy kell angolul áfás számlát...

Hogy kell angolul áfás számlát kérni?

Figyelt kérdés
Megyek külföldre szakmai továbbképzésre és a hotelszállást szeretném leírni az adóból, a recepción hogy kell áfás számlát kérni a cégemre? Próbáltam neten rákeresni de 1000-féle dolgot írnak.
2019. dec. 24. 20:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Oszt olyan is volt köztük, hogy VAT invoice?
2019. dec. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Simán kérsz egy invoice-t, és átadod a cég adatait és EU-s adószámát (az kell, nem elég a magyar adószám!).
2019. dec. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
VAT vagy tax invoice.
2019. dec. 25. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez a hivatalos neve

[link]


Ez pedig az ellenőrző oldal

[link]

2019. dec. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Rick Mave ***** válasza:

Ez alapvetően mind jó, amit leírtatok, meg belinkeltetek, de ebben az adott esetben ez az egész VAT Identification Number (VAT-Id-No.) história nem él és a kérdezőt csak összezavarja. Neki egy hotelszámlára van szüksége, amin az ÁFA (az adott ország forgalmi adója) összegszerűen bontásban is szerepelt, tehát nemcsak a bruttó összeg (pl. GBP 600) van rajta, ami tartalmazza már az ÁFA-t (including VAT), hanem bontásban is fel van tüntetetve, azaz >> nettó összeg + 20% UK VAT = GBP 500 + GBP 100 = GBP 600.


A VAT-Id-No-t (nemzetközi ÁFA adószám) EU országok közötti árucsere esetében lehet arra használni, hogy az eladó a vevő felé csak a nettó (tehát ÁFA-mentes) összeget számlázza, amennyiben feltünteti a számlán a vevő VAT-Id-No.-ét. Ez viszont országon belül nem használható, minden hogy áruról, vagy szolgáltatásról van szó. Vagyis a kérdező ugyan egy másik EU országból van, de éppen az adott országban tartózkodik, tehát az "eladó" (ebben az esetben egy szálloda) kizárólag ÁFA teherrel számlázhatja ki a szállást a kérdező számára, akkor is ha ez megadja a céve VAT adószámát. Viszont ez nem "elveszett" pénz, a magyarországi cég ennek a brit számlának az ÁFA tartalmát visszaigényelheti Ft-ban a magyar adóhivataltól. Az viszont lényeges, hogy a számlán ne csak a kérdező neve szerepeljen, hanem a cégének a neve és címe (is) legyen rajta. Itt bővebben:


[link]


Ja igen, hogy kell kérni az ÁFÁ-s számlát. Nagy valószínűséggel a számlán ez helyből bontásban szerepel, tehát nem kell külön kérni, de ha mégis, akkor: Could I get a VAT invoice (szájba rágósabban: an invoice with declared VAT / an invoice with VAT shown separately)?

Mindezt gyakorlatból tudom és csinálom magam is: három évtizede saját vállalkozásom van Németo-ban, dolgozom szerződéses alapon magyar cégnek is, számtalanszor szállok meg szállodákban Európa-szerte és számolom el az ilyen típusú költségeket vagy a saját cégemben, vagy teszi ezt a szerződéses cégem, ha az ő megbízásukból vagyok úton.

2019. dec. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Rick: értem amit írsz és jól is jöhet még nekem is, de szeritnem szolgáltatás esetén két út van ls bár valószínű szálloda esetén gyakrabb az amit te írtál, de pl a google hírdetésre is EU -s számlát kapunk amin az áfa nulla.


Jobb hasáb , tagállamközi rész.

[link]

2019. dec. 27. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Rick Mave ***** válasza:
Abban a tekintetben igazad van, hogy ez nem csak áru esetében, hanem szolgáltatások (tehát mondjuk egy Google hirdetés számlája esetében) is alkalmazható, a lényeg itt más: az áru vagy szolgáltatás határokon túlra kell irányuljon és ez követhető kell legyen. Tehát ha a hirdetés számlája egy magyar cég részére van kiállítva mondjuk Irországból vagy Luxemburgból, amit ez a Magyaro-n bejegyzett cég banki átutalással kifizet, akkor lehet ÁFA-mentességet alkalmazni. Ha viszont én egy hotelszámlát az adott országban a hotelrecepciónál fizetek ki, akkor a teljesítés és a fizetés ugyanott történt (egy adott országon belül), tehát ebben az esetben ez elvileg nem járható út. Elvileg, merthogy ennek betartása, vagy be nem tartása nagyban függ az adott cég (szálloda) lazaságától, ill. az adott ország adóhivatalainak a szigorúságától.
2019. dec. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!